Tag Archives: historie

Kde se ve světě nachází kolébka astrologie?

Astrologie]Když se zamyslíme nad tím, kde vznikla astrologie celosvětově, kde je její kolébka, vychází patrně starověký Egypt. Domnívají se to mnozí historikové. Je pravdou, že tato civilizace vynikala naprosto mimořádnými znalostmi matematiky, astronomie. Pyramidy byly postaveny podle pravidel, nad kterými žasneme i dnes. Pyramidy se řídí planetami Zachycují spoustu astronomických i matematických údajů, podle výzkumů… Čtěte dále … »

Připluli s tajemnými tarotovými kartami Arabové?

Arabský tarot]Starobylý původ tarotu je pro mnohé vědce dodnes hádankou. Přitom do jejího luštění se odvážně pouštějí mnozí z nich. Jednoznačný názor ale nikdo nemá a možná je to tak lepší. Trocha tajemna je s kartami spjata odjakživa. Právě jejich nevysvětlené propojení s naším životem jim dodává na přitažlivosti. Zákon zasvěcení i královská cesta Příběh karet a samotné slovo… Čtěte dále … »

Znamení horoskopu Kozoroh – Díl XI.

Tvrdohlaví lidé, nepřizpůsobiví, hledající pořád složitou cestu. Omyl, tito lidé velmi přemýšlí a proto se vám může zdát, že jsou tvrdohlaví. Oni přitom pouze usilovně přemýšlí nad danou věcí. Neradi dělají chyby a u nich právě platí pravidlo: Třikrát měř, jednou řeš. Kozorohové jsou lidé velmi houževnatí. Vyznačují se klidným a správným postupem při řešení… Čtěte dále … »