Tag Archives: astrologie

Horoskopy – jak v nich číst?

Občas čtete nějaký ten horoskop, ať už svůj nebo někoho blízkého a říkáte si, jak to celé sedí. Nebo naopak, je to zcela mimo, smějete se tomu a přemýšlíte, kdo jej sestavoval, když na tom není ani špetka pravdy? Horoskop vlastně přináší výklad toho, co ukazují hvězdy. Když se na výklad zaměří dva astrologové, pak… Číst dále »

Počátky astrologie u nás: Slované se řídili hvězdami

Hvězdy]Kdy se vlastně u nás objevila astrologie? Její počátky se u nás spojují s Kelty. Právě Keltové byli národem, který se velmi intenzivně zajímal o vlivy Slunce a Měsíce. Stavěli menhiry, jejichž význam je zcela nepochybně kultovní, sloužily i jako kalendář. Keltové stavěli svatyně Na našem území najdeme řadu památek, které jsou úzce propojeny s Kelty a… Číst dále »

Kde se ve světě nachází kolébka astrologie?

Astrologie]Když se zamyslíme nad tím, kde vznikla astrologie celosvětově, kde je její kolébka, vychází patrně starověký Egypt. Domnívají se to mnozí historikové. Je pravdou, že tato civilizace vynikala naprosto mimořádnými znalostmi matematiky, astronomie. Pyramidy byly postaveny podle pravidel, nad kterými žasneme i dnes. Pyramidy se řídí planetami Zachycují spoustu astronomických i matematických údajů, podle výzkumů… Číst dále »