Pokojové rostliny s léčivými účinky

Napsala | 15.10.2013

Krásné květiny]Každý chce mít svoji domácnost hezkou, čistou a hlavně hezky zabydlenou. K zabydlenosti poměrně velkou částí přispívají i kytky a květiny, které jednak interier dokonale doplňují, ale také zpříjemňují. Kytky rozhodně nesmí chybět v žádné domácnosti – to vám potvrdí z přední světoví vědci.

Například je vědecky dokázáno, že v místnosti, kde doma trávíte nejvíce času by měly být alespoň tři květiny. Je jedno jakého vzrůstu, jak velké a jak prostorově řešené – spíše jde o to, že jsou ve vaši přítomnosti a předávají vám pozitivní energii a té negativní z vašeho okolí se velice rychle zbavují.

Na druhou stranu nesmí být květin v místností hodně, jelikož následně by docházelo k odebírání tolik potřebného kyslíku na úkor květin. To je rozhodně nežádoucí a tomuto problému se rozhodně musíte vyvarovat a předejít.

Další věci co se doporučuje mít na pracovním stole alespoň jednu malou květinu. Jednak bude stůl dokonale obohacen o “něco zeleného”, ale také na druhou stranu květiny mají svoje skryté léčivé účinky.

Například kvetoucí rostliny, které mají více než dva květy vám dokonale pomohou k lepšímu dýchání v celém vašem bytě. Pokud budete mít v místnosti více těchto květin – rozhodně se v místnostech budete lépe cítit a jaké se vám bude daleko lépe dýchat. A sami uznejte, že aby se člověk cítil lépe, musí se mu dobře dýchat.

Sami vědci tedy doporučují mít umístěnou jednu květinu na vašem pracovním stole. Pokud pracujete například v kanceláři, rozhodně to nebude žádný problém. Pokud pracujete někde v dílně, nebo ve stísněných prostorech, tam je to horší, ale také to jde určitým způsobem vyřešit.

V těchto prostorech se řeší umístění květin například u vchodu do dílny nebo provozovny – člověk si vždy při průchodu nasaje vůni květin a všechny její léčivé části – ty mu následně vydrží na několik hodin.

Přečíst  Gemmoterapie - léčba rostlinými pupenami

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..