Kozí mléko

By | 27.10.2020

Prevence proti rakovině

Někomu možná kozí mléko příliš nevoní, jinému nechutná, ale věřte, že užívat kozí mléko, nebo výrobky z něj, je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat.

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že kozám se onemocnění rakovinou vyhýbá a s tím se dává do spojení i to, že kozí mléko pomáhá proti rakovině.

Už staří Římané věděli, že kozí mléko je účinné a blahodárné. Užívali jej jako elixír mládí, dlouhověkosti a také krásy. Zejména ženy jej užívaly pro krásnou pleť.
Kozí mléko by se mělo pít pravidelně, příznivě ovlivňuje nervovou soustavu a také podporuje imunitu. Napomáhá k obnově střevní mikroflóry a díky tomu i správnému zažívání.

Ne nadarmo se doporučuje těm, co jsou alergičtí na kravské mléko, užívat mléko kozí. Kozí mléko má jiné složení tuku a výrobky z kozího mléka jsou pro lidský organismus i lépe stravitelné. Kozí mléko navíc pomáhá i proti bolestem hlavy. Navíc je výborné na ekzémy.

Kozí mléko nachází čím dál větší využití i v kosmetickém průmyslu. Regeneruje pokožku, zvláčňuje ji a dodává jí pružnost. Dokonce má i hojivé účinky, a proto se hodí na akné a kožní vyrážky. Dnes si můžete vybrat z mnoha výrobků od krémů, přes masky na pleť, sprchové gely i olejíčky. Napustit si vanu s přídavkem kozího mléka může být pro tělo opravdová lázeň a balzám.

Kozí mléko: Náhražka za mléko kravské

Kozí mléko obsahuje i látky z bylin, kterými se koza krmí. Proto obsahuje i látky, které jsou zdravé a příznivé pro tělo. Jelikož jsou kozy vybíravé, nejí jen tak něco a svou potravu si pečlivě vybírají. Jsou tedy věci, které by vám koza na zahrádce ani na louce nikdy nepozřela.

Protože stále více dětí je alergických na kravské mléko- k většímu upřesnění na bílkovinu, kterou kravské mléko obsahuje – náhražkou za kravské mléko by se klidně mohlo stát mléko kozí.

Přečíst  Diety a jídelní předpisy podle horoskopu 1

Ze zdravotních neduhů je kozí mléko výborné na atopické ekzémy a koupele v kozím mléce jsou velice takto poškozené kůži nápomocny.
Léčivé účinky mléka podporují i vědecké studie. Kozí mléko je lehce stravitelné, podporuje imunitní systém, pomáhá na kloubní problémy a užívá se i jako prevence proti rakovině. A zejména prospívá kůži a pleti, což ocení zejména ženy.

Z kozího mléka se vyrábí různé sýry, pomazánky, jogurty jak ochucené tak i čistě bílé, syrovátka i sušené mléko. Je sice pravdou, že kozí mléko je dražší než mléko kravské, ale investovat do svého zdraví, to přece stojí za to. Navíc v dnešní době stoupá poptávka po bioproduktech a biofarmách, a tak není problém najít farmu, kde chovají kozy, a můžete mít jistotu, že všechny výrobky, které farma produkuje, jsou čistě přírodní, bio a pochází ze zdravé kozy.

Kromě toho výrobky z kozího mléka, nebo mléka samotné mohou být vděčnou přísadou v kuchyni. Uvidíte sami, že dobroty, které z nich ukuchtíte, chutnají i voní jinak, než při použití mléka kravského.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..