Tag Archives: mléko

Kozí mléko

Prevence proti rakovině Někomu možná kozí mléko příliš nevoní, jinému nechutná, ale věřte, že užívat kozí mléko, nebo výrobky z něj, je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat. Možná už jste někdy slyšeli o tom, že kozám se onemocnění rakovinou vyhýbá a s tím se dává do spojení i to, že kozí mléko pomáhá proti… Read More »

Mléko: je mléko vůbec vhodné ?

Jsme savci a po zrození jsme závislí na mléce. Mělo by to být mléko naší matky, které sajeme z prsu, buněčně je nám příbuzné. Mléčná strava však může poškozovat některé orgány. Jedná se zejména o žlázy, což jsou reprodukční orgány, prsa, děloha, vaječníky a prostata. Nejhůře na mléko reaguje krevní skupina O. Ta mléko vůbec… Read More »

Jídlo, které chrání od zánětu

Mléko]Zánět je součástí imunitní reakce těla a bez něj se tělo nemůže vyléčit. Některé záněty jsou ale zároveň i záněty chronickými. A jak jsme již psali dříve, trvalé záněty v těle dokáží nadělat pěknou paseku. Za vzniky zánětů může stát nevhodná strava a to především konzumace potravin bohatých na cukry a nasycené tuky, zvýšená konzumace… Read More »

Mléko a mléčné výrobky: proč je pravidelně zařadit na jídelníček

Lidé s intolerancí laktózy nám jistě prominou, ale mléko a mléčné výrobky jsou obecně dosti důležitou součástí naší stravy. Nemluvíme jen o kravském mléce, ale hlavně o jogurtech nebo tvarozích, které přímo přetékají důležitými živinami. Mléčný tuk se snadno vstřebá, mléčný cukr je zase skvělým zdrojem energie. A co dalšího můžeme o tomto oblíbeném nápoji říci?… Read More »

Mléko a mléčné výrobky: Proč se jim nevyhýbat

Některé názory podporují konzumaci mléka, jiné ji naopak odmítají. Setkáváme se i s názory, že mléko konkrétně a mléčné výrobky nedělají člověku dobře a to proto, že jeho trávicí ústrojí na tuto konzumaci není uzpůsobené. Kde je však pravda? Mléko se odjakživa pilo a je nezbytnou složkou mnoha jídel. Mléko je navíc zdravé, plné vápníku a… Read More »