Bylinky na plodnost

Napsala | 01.02.2016

Embryo]Pokud v novém roce plánujete potomstvo nebo se o ně již nějakou dobu snažíte a stále bezvýsledně, tyto bylinky by vám mohly s vaším problémem pomoci.

Důvodů, proč jsou v dnešní době problémy s plodností, je mnoho. Proto je také určitý způsob léčby pro někoho bezvýsledný, ale někomu může velmi pomoci. Většina doktorů předepisuje na neplodnost hormonální léčbu, bez toho, aniž by se zabývali pravými příčinami. Někdy stačí jen změnit životní styl, zhubnout pár kilo, změnit jídelníček.

Mezi velkolepé pomocníky patří ale samozřejmě také bylinky. Ty mohou mít blahodárný účinek na schopnost párů počít miminko. Některé z těchto bylinek jsou užívány už po staletí a velice úspěšně.


Vyzkoušet tak můžete večerní petrklíčový olej, který obsahuje esenciální mastné kyseliny a pomáhá tělu s tvorbou kvalitního děložního hlenu, bez kterého se spermie nejsou schopné přes vejcovod dostat k vajíčku. Pravděpodobnost otěhotnění se zvyšuje tím, že spermie déle vydrží, jestli je děložní hlen kvalitní.

Ženšen je známý pro svůj pozitivní vliv na erekci. Ovlivňuje libido, mobilitu a počet spermií.

Serenoa plazivá je bylinka, která má pozitivní účinek na mužské reprodukční orgány, je dobrá na prostatu a pomáhá zvyšovat sexuální touhu.

Lněný olej je dalším v řadě, který je prospěšný pro muže i ženy. Pozitivně ovlivňuje spermie a působí pozitivně také na léčbu impotence. Ženy, které užívají lněný olej, mají lepší hormonální rovnováhu a pravidelnější menstruační cyklus.

Květy jetele a jetel samotný je velmi ceněnou bylinkou zvláště mezi bylináři a léčiteli. Ovlivňuje totiž hormonální rovnováhu a dodává tělu spoustu důležitých látek, které podporují celkové zdraví.

Další dobrou bylinkou je andělika čínská. Oblíbila si ji především čínská medicína. Nejlepší je ji užívat v kombinaci s ostatními bylinkami, které podporují plodnost. Tato rostlina je dle některých léčitelů nejefektivnější, co se zvýšení plodnosti týče.

Další bylinkou je damiana. Ta pomáhá zvýšit plodnost ženám, které mají nízkou hladinu estrogenu. Využívá se také k léčbě nemocí souvisejících s reprodukčními orgány mužů a žen. Zvyšuje i sexuální touhu.

Kopřiva není jen dobrou detoxikací, ale přispívá také k hormonální rovnováze.

Listy maliníku jsou, co se týče plodnosti vysoce ceněny. Jsou prospěšné zejména pro ženy, obsahují mnoho vápníků a mají tak pozitivní vliv na kosti. Nejlépe působí v kombinaci s jetelem.

Další bylinkou je Drmek, ale existuje mnoho druhů této byliny, proto je vždy vhodné poradit se o ní s bylinkářem. Tato bylinka se musí užívat několik měsíců před otěhotněním. Má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu a menstruační cyklus.

Bylinky, které se používají ke zlepšení plodnosti, mají několik pozitivních účinků. Poskytují totiž živiny pro dělohu, regulují hladinu hormonů, zlepšují pravidelnost menstruačního cyklu a zlepšují také kvalitu a zdraví spermií. Zároveň zvyšují i sexuální touhu.

Některé z výše uvedených bylinek musí být však užívány delší dobu než začnou působit jejich účinky. Výsledky jsou znatelnější, pokud některé z bylinek používáme v jednom nápoji. Jak bylinky užívat, v jakém množství a kombinace vám poradí bylinkář, léčitel, také v obchodě se zdravou výživou, ale něco se dočtete i na internetu.

Přečíst  Babské rady: Jak otěhotnět
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..