Zdravý život: Bylinky na správnou koncentraci

Napsala | 31.08.2011

Bylinky]Asi každý z nás měl někdy chvilky, kdy se nemohl správně soustředit. Pokud se vám to stává často, je možná na čase vyzkoušet bylinky, které vaši soustředěnost podporují a jsou vhodné nejen pro studenty, ale i pro všechny ostatní.

Taková bazalka pravá dokáže překvapit. Je to jednoletka, která má svůj původ v daleké Indii. Obsahuje vonné silice, enzymy, minerální látky i vitamíny. Zahání nervozitu, úzkosti, tlumí bolesti hlavy a podporuje koncentraci. Napomáhá k lepšímu trávení, působí proti nevolnostem, také při nervovém podráždění, navrací chuť k jídlu a působí proti nadýmání a žaludečním křečím.


Dobromysl obecná je vytrvalou bylinou, která dorůstá výšky až 50 centimetrů. Vzhledově vypadá jako majoránka a příznivě působí na psychiku, přináší tzv. dobrou mysl a pomáhá k lepší koncentraci.

Známá ginkgo biloba, jiným názvem jinan dvoulaločný, patří mezi nejstarší stromy na této planetě. Listy tohoto stromu jsou vysoce blahodárné, jejich účinků využívá i čínská medicína více jak přes 5000 let.

Listy obsahují vysokou koncentraci terpenů, flavonoidů, a organických látek. Díky těmto účinným látkám napomáhá ginkgo biloba výrazně zpomalit průběh Alzheimerovy choroby. Dále také zabraňuje zhoršení paměti, posiluje koncentraci, působí proti tzv. syndromu studených končetin, potlačuje bolest hlavy a také zhoršení sluchu. Navíc napomáhá zlepšit erekci a působí proti očním problémům, které jsou spojeny s cukrovkou.

Výborná bylina na koncentraci je i ženšen. Ten je původem z Číny, a jeho kořen je na této bylině nejcennější. Známé jsou tři hlavní druhy ženšenu, těmi jsou orientální, sibiřský a severoamerický. Nejvíce se cení ženšenu bílého, divokého a orientálního.

Ženšen blahodárně působí jako stimulant při endokrinních žlázách, zlepšuje vstřebání vitamínů a také minerálů. Také podporuje zvýšení vyměšování adrenalinu a díky tomu napomáhá držet mysl bystřejší a v pozoru.

Přečíst  Kolagen

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.