Rudraksha

Napsala | 26.06.2018

Rudraksha

Možná, že se už někteří z vás dostali někdy do styku s malými tvrdými semínky stromu, ze kterých se dělají náramky. Třeba máte nějaký dokonce i doma. Jedná se o semínka posvátného indického stromu Elaeocarpus granitus. Tato semínka se označují také jako oči Pána Šivy. Základem různých šperků je právě indický svatý korálek Rudraksha.

Rudraksha vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, duši i mysl. Pomáhá tlumit stres a pomáhá lépe se vyrovnat se starostmi běžného dne. Tyto semínka posvátného stromu zklidňují mysl a mají spoustu zdravotních výhod. Zlepšují koncentraci a mají protistárnoucí účinek.

Vytváří také ochranné kruhy před negativitou a odstraňují překážky na cestě za úspěchem.

Náramky tvořené ze semínka Rudrakshi nejsou pouze obyčejným náramkem, ale náramkem s určitým posláním a přáním. Už po tisíce let mají tyto náramky duchovní a léčivé účinky a vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo. Dokážou změnit karmu nositele a vedou ho přirozeně po pravé cestě za jeho vlastním účelem.

Tyto semínka pocházejí ze stromu, který je věčně zelený a roste na úpatí Himalájí, Nepálu a v Indii až po jihovýchodní Asii. Rudraksha přináší do života jasnost, zostřuje mysl a zvyšuje sílu intuice. Také zlepšuje koncentraci.

Boží slzy, jak zní název těchto posvátných semínek, ze kterých se vyrábí šperky, vznikl dle legendy tak, že indický bůh Šiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za tisíc šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil svou meditaci, začal nečekaně plakat slzy soucitu. Slzy dopadly na zem a z těchto míst začaly vyrůstat stromy, jejichž plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, štěstí a harmonii.

Hinduisté i buddhisté ctí Rudrakshu jako své posvátné semínko, které přináší do života mír, sílu a ochranu. Rudraksha je nošena v různých podobách. Ať už v podobě náhrdelníku, náramku, přívěšků a užívá se i k meditaci. Podle prastaré tradice, když se z Rudrakshy vyrobil náhrdelník užívaný při meditaci tzv. mala, počet korálků musel být násobek devíti s optimálním počtem 108 korálků.

Přečíst  Druhy horoskopů

Rudraksha se i dnes těší velké oblibě a je hojně využívána nejen ve zbožném světě. Studie dokonce ukazují, že muži i ženy pociťují zvýšenou výkonnost i energii už pár hodin po nošení náramku na holé pokožce.

Rudraksha nemá žádné negativní účinky ani vedlejší a její působení je dokumentováno už po dobu delší než 3000 let.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..