Nevyléčitelná lupénka, jak si alespoň trochu ulevit?

Napsala | 08.01.2018

Lupénka]Je pravdou, že zákeřnosti lupénky nás budou provázet celý život, přijdou ke slovu hlavně tehdy, když je imunitní systém nějak oslaben. Psoriáza, jak se také lupénce říká odborně, je bohužel (alespoň zatím) nevyléčitelnou chorobou, jen u nás jí trpí více než tři sta tisíc lidí. My vám však dáme k dobru zajímavé tipy, díky kterým bude život s ní mnohem kvalitnější. Lupénka není pouhá nemoc kůže, ale také není nakažlivá. Spustit ji mohou stresové situace, ale také těhotenství, které je vlastně určitým zásahem do stability organismu. Jak si tedy ulevit?


Pomůže pobyt u moře, stejně jako omezení alkoholu a kouření


Rizikovým faktorem je užívání alkoholu a kouření, s těmito neřestmi bychom proto měli přestat nebo si je dopřávat v míře menší než malé. Hodně pak pomůže alespoň krátkodobý pobyt u moře, protože mírné (!) sluneční paprsky lupénku mohou výrazně zlepšit. Pozor ale na prudké oslunění. U akutnějších forem pak lékař předepíše vápník a antihistaminika, díky nimž alespoň zmizí onen nepříjemný pocit neustálého svědění.Velmi dobře pak zapůsobí, když se vyhnete spouštěčům. Silný stres je na prvním místě, velmi nízké teploty nebo suchý vzduch pak také mohou přivolat nepříjemnosti. Spálení sluncem je také problematické, i mírné poranění kůže pak může stát za dalším kolem lupénky. Určitou hranici byste také měli dodržovat i v rámci jídelníčku, nestačí tedy pouze nekouřit a nepít alkohol. Tak například, čokoláda, silné kořenící směsi a uzeniny nejsou ničím, co vám udělá dobře – při lupénce něco podobného spíše hodně přitíží. Změna životního stylu není nikdy od věci, alespoň do jisté míry…


Nespoléhejte se jen na lékaře a jejich léky nebo masti. Raději alespoň trochu snižte váhu, sedavý způsob života totiž obecně vzato lupénku zhoršuje. Vysoký cholesterol a nadmíra tuku v těle se nevyplácí ani z mnoha jiných důvodů a psoriáza může i při mírném snížení hladiny „zlého“ cholesterolu trochu ustoupit. Důležité je se k tomu opravdu donutit, což může být zpočátku poněkud náročné. A nezapomeňte, lupénka se může projevit i když ji prostě nečekáte, náchylnost k ní získáváte de facto geneticky. Postihuje stejně tak malé děti jako dospělé v produktivním věku, jde o velmi nevyzpytatelné onemocnění.

Přečíst  Bylinky, které mohou pomoci otěhotnět
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..