Co dělají kočky, když není nikdo doma

By | 16.11.2020

Kočka]Povahově něco mezi beranem, střelcem a lvem. Dělají si prostě, co je napadne a někdy se projevují i trochu dětinsky. Mají opravdu rády pohodlí, dobré jídlo a kvalitní odpočinek. Řeč je samozřejmě o nejlepších přátelích člověka (pejskaři jistě zdvořile prominou), tedy o kočkách. Napadlo vás někdy, jak se kočky chovají, když vůbec nejste v dosahu? Co dělají v době, kdy trávíte čas v práci nebo na nákupech?

Kočky se nerady toulají a chodí bezostyšně krást k sousedům

Pokud kočku celý den nevidíte, určitě nemusela jít na výlet do vedlejší obce. Třeba se potuluje kolem vašeho stavení a přijde až tehdy, když jí dožene domů hlad nebo kočka od sousedů. V naprosté většině případů nejde kočka z domova dál než na sto metrů. Výjimkou jsou snad jen toulaví kocouři, kteří loví sličné míci, zde jde ale často o sezonní záležitost.


Zdá se vám, že kočičák skoro nic nejí, a přesto vesele tloustne? Dost možná si užívá vydatných porcí jídla u sousedů. A ti o tom ani nemusejí vědět. Proč by se kočka vlastně namáhala, když může chodit v noci krást? Tedy, jistě, kočky to tak neberou a velmi pravděpodobně ani nebudou přistiženy, protože se umí dokonale plazit a pečlivě se vyhýbat karambolům. Noční nálety k sousedům nestojí moc energie, a pokud vedle nežijí žádné kočky, je sýpka doslova otevřená…

A že se kočky každou noc perou? To také nemusí být pravidlem. V noci si mezi sebou spíš nadávají, krev teče jen málokdy, šrámů je také poskrovnu. Značkují až tehdy, když konkurence odejde někam daleko, aby nedošlo k přímému kontaktu. Bylo také prokázáno, že kočky se scházejí na jakousi večerní seanci, která připomíná šálek kávy s kamarády – na střechách nebo jiných prostranstvích se jich několik přiblíží k sobě na uctivou vzdálenost a mňoukají jedna přes druhou. Zdánlivě to nemá žádný účel. Kočky si prostě dávají najevo, že tu jsou, na večerní party úspěšně dorazily a dobře se baví. Některé výzkumy ukázaly, že kočky jsou také pohodlné lovit, ať už jde o hlodavce, krtky nebo žáby. Pokud však máte doma venkovskou kočku, můžete s námi více než nesouhlasit.

Přečíst  Tajemná řeč čísel ve stavbách aneb symbolika pětky na Zelené hoře
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..