Živé kameny – je dobré je mít doma?

By | 14.05.2020

Kameny obvykle zajímají děti, protože ty, když jsou malé, si s nimi často hrají. Dospělí kameny moc neřeší. Nicméně existují kameny, které rostou a dokonce mají i své potomky. Je o nich známo ledacos a někteří, kteří je měli ve svém domově, dokonce popisují, že zjistili jejich noční pohyb. Je v tom určitá magie, protože tyto kameny jsou mnohdy využívány právě k tomuto účelu.

Stálý domov

Tyto živé kameny mají svůj původ v Rumunsku. Tato země má mnoho podivností a legend, takže se není čemu divit, že se tady objevují právě tyto živé kameny. Jmenují se trovanty a občas se údajně chovají jako květiny, občas jako anorganická forma života. Jsou zvláštní v první řadě tím, že rostou. Mnohdy stačí déšť k tomu, aby se jejich původní velikost změnila a ony se zvětšily.

Kromě toho, že takzvaně rostou, mají ještě další zvláštnost a to tu, že mají také své potomky. Samozřejmě to neznamená, že někde kladou vejce, dokonce ani nerodí. Potomci se objevují přímo na jejich povrchu. Zde rostou určitou dobu a poté, jakmile jsou dostatečně velké, se odlupují a začínají svou vlastní pouť na našem světě.

Nejrůznější pověry

O těchto kamenech se povídá mnoho věcí, například že jde o kletbu nad některými lidmi, kteří se v minulosti v tento kámen změnili, jiné pověry jim přidávají magickou moc. Jestliže na takovýto kámen natrefíte na dovolené a přivezete si jej domů, pak časem změní svou velikost. Může fungovat jako menhir, který mívá magické schopnosti, pomáhá léčit.

Budete-li v jeho blízkosti delší dobu, pak můžete pocítit silnou léčivou energii. Posiluje spánek, údajně pomáhá s otěhotněním. Ne všichni na něj mají pozitivní názor, pro některé může být tento suvenýr údajnou spojkou mimozemšťanů. Síly v něm jsou silné, proto pozor na to, co si přejete.

Přečíst  Drahé kameny – jaké metody poslouží k čištění?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..