Tag Archives: štěstí

Pozitivní myšlení – jaká je jeho síla?

Myslíte ihned na to nejhorší, co se může stát? Lidé často přemítají nad těmi nejhoršími scénáři. Bojí se, protože se může stát to či ono. Říkají, že raději nebudou riskovat, protože se to může pokazit. Nemusíte být ke všemu hned tak skeptičtí, protože spoustu věcí si můžete přivolat jen tím, že nad špatnými věcmi přemýšlíte.… Čtěte dále … »

Štěstí – proč ho v životě nemáte?

Každý člověk chce být šťastný. Snažíme si ten život zpestřovat, dělat si jej hezčí, příjemnější. Chcete, aby vám v životě všechno vycházelo – v pracovní, osobní i partnerské rovině. Jenže ne vždycky to je jednoduché, jít si za štěstím. Lidé si pořád na něco stěžují, pořád o něčem pochybují, ženou se za něčím. Když se jich však… Čtěte dále … »

Změňte svůj život – tyto rozhodnutí vám pomohou! 2

Nelíbí se vám to, co momentálně prožíváte, jak žijete? Chcete něco víc? Aktuálně vám připadá, že vám život utíká mezi prsty, je že třeba jej změnit a začít něco dělat? Pokud na všechny otázky odpovídáte ano, pak je dobré se zamyslet, co v životě skutečně chcete. Možná stagnujete, jste na nějakém mrtvém bodě, nevíte, co bude… Čtěte dále … »

Co přináší štěstí a co naopak smůlu?

Pověrám dnes už snad nikdo nevěří, říkáte si. A přesto, všimněte si, že spousta lidí, možná nevědomky, dodržuje pověry, tradice. Minimálně máte nějaký talisman nebo něco, co vám přináší štěstí. Máte pocit, že dnes už pověrám nikdo nevěří? A jak to s nimi vlastně je? Co přináší štěstí a co naopak přinese smůlu? Víte, jak to… Čtěte dále … »

Talismany – co jednotlivé kousky představují?

Talismany. Někdo na ně nedá dopustit, jiný zase v jejich sílu moc nevěří a staví se k nim skepticky. Ať už patříte do jedné nebo druhé skupiny, obecně víte, jaké jednotlivé symboly štěstí nebo talismany existují. Podle odborníků symboly štěstí pomáhají lidem dodat sebedůvěru, odvahu, sílu a možnost správně se rozhodnout. Staré jak lidstvo samo Symboly štěstí… Čtěte dále … »

Symboly štěstí – proč na ně lidé vůbec věří?

V peněžence máte šupinky z kapra, na krku nosíte čtyřlístek, nad dveřmi se vám pohupuje podkova a v autě máte na zrcátku také nějaký ten symbol, který vám má přinést štěstí a má vás ochránit. Také na jejich sílu věříte? Před velkou zkouškou nebo pracovním pohovorem jej máte u sebe a máte pocit, že se vám s ním nic… Čtěte dále … »

Čtyřlístek – proč přináší štěstí?

Když jste v lese nebo na louce máte tendenci hledat v trávě čtyřlístek, který údajně přináší štěstí. Mnohdy jej utrhnete, usušíte a dáte si jej do peněženky, je to takový vás talisman. Lidé obvykle věří na talismany a jejich sílu. Jak to s ním tedy je? Proč vlastně přináší štěstí a je opravdu tak magický, jak se o… Čtěte dále … »