Novoroční předsevzetí – málokdy se splní!

Napsala | 22.11.2018

Jak na nový rok, tak po celý rok. Znáte to? Na konci roku má spousta lidí tendence bilancovat nad právě končícím rokem. Nad tím, co všechno se událo. Na ty dobré věci, které se v životě staly, na povýšení v práci, nalezení nové práce, na zvýšení mzdy, na narození dítěte, nalezení partnera a podobně. Také přemýšlíte nad tím špatným, co se stalo. Nemoci, úmrtí, hádky, rozchody, ztráta zaměstnání a podobně. Někdy se to v životě vyváží, někdy je to jen dobré nebo špatné.

Bilancování a nový start

Na konci roku nad vším přemýšlíte a řešíte, co budete dělat v roce novém. Jaký bude? Co všechno se bude odehrávat v té době? Můžete v životě něco změnit? Udělat pár věcí, které vám usnadní nový rok? Nebo máte pár neřestí, nad kterými chcete zvítězit, ale pořád vám to nejde? Možná je právě nový rok časem na předsevzetí. Také si je dáváte? A plníte je? Proč se málokdy splní a dodržují?

Řada předsevzetí si lidé dávají rok co rok. Zhubnu to, co jsem přibral, nebo přibrala v loňském roce. Budu se víc pohybovat, víc cvičit. Začnu zdravě jíst, čímž zhubnete a budete pečovat také o své zdraví. Nebudu tolik pít alkohol, přestanu kouřit, budu si spořit peníze, vyřeším své dluhy, budu se učit nový cizí jazyk. Poznáváte se v tom?

Chce to odhodlání

Vámi daná předsevzetí, ať jsou jakákoliv, jsou určitě dobré znamení, že se sebou chcete něco dělat. Nicméně, ne vždycky dodržíte všechna předsevzetí. Pár dní, možná i měsíc se snažíte, nakoupíte si permanentku do fitness centra, chodíte pravidelně cvičit, jíte zdravě z krabiček a pijete jen vodu. Jenže po pár dnech, možná i týdnech se začne ono nadšení vytrácet. Pevná vůle slábne, možná se do toho připletou i finance, protože zdravý životní styl není levná záležitost.

Přečíst  Silvestr II. díl: Jak na Nový rok, tak po celý rok
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..