Meditace – pomoc nejen pro tělo, ale i pro duši

Napsala | 05.03.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Mediace je věc, které spousta lidí nevěří. Jde však o velmi dobrý návyk, který může pomoci zklidnit tělo, mysl, pomůže odstranit stres, nervozitu, ale třeba může mírnit úzkost v životě. Obecně se cítíte klidnější, soustředěnější a to určitě stojí za vyzkoušení. Poznáte sebe sama, zjistíte, jak pracovat se svou myslí i s tím, co se děje v hlavě.

Pomoc pro všechny

Když se i ten největší skeptik uloví meditaci vyzkoušet a dá jí v mysli šanci, pak může být velmi příjemně překvapen. Ovlivňuje mysl, objevíte svůj vnitřní svět a zklidníte tělo. Nemusí to být vůbec spojeno s žádným náboženstvím, esoterikou a podobně. Kde všude může meditace pomoci?

Vyrovnanost

Meditace vám může pomoci zajistit nejen emoční vyrovnanost, ale také pomůže lépe zvládat stres, úzkosti, zlepšuje spánek. Dále může pomoci lépe pracovat s negativními myšlenkami, rozvíjí kreativitu a celkově umí tělo zklidnit a dostat jej do vyrovnaného stavu.

Snižuje stres – pokud budete pravidelně meditovat, pak můžete snížit nejen stres, ale také snížíte hladinu stresového hormonu kortizolu. Zklidníte mysl, odplavíte špatné myšlenky, odbouráte negativní emoce.

Chrání před duševními chorobami – meditace napomáhá proti úzkosti, povzbuzuje pozitivní emoce, zlepšuje náladu a lidé se tak umí lépe vypořádat s problémy v každodenním životě.

Pomůže fyzickému zdraví

Je prokázáno, že meditace pomáhá nejen fyzickému zdraví, ale také pomáhá zlepšovat fyzické zdraví. Napomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje činnost imunitního systému, snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu.

Zmírní nachlazení – umí pomoci zmírnit nepříjemné důsledky chřipky nebo nachlazení. Obecně funguje jako prevence proti chřipce nebo nachlazení.

Podporuje spánek – meditací ovládáte emoce a nálady, takže se můžete mnohem lépe vyspat. Navíc také kvalita spánku bude mnohem lepší.

Přečíst  Mandala – radost i léčba
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..