Jak zatočit s depresí

Napsala | 01.05.2017

Deprese]Na každého občas padne nějaká deprese. O to víc se s ní můžeme setkat v jarním období, v době jara, kdy přibývá více dnů mlhavých, zatažených a deštivých. Své na tom činí i posun času, kdy nastává o hodinu déle tma, než jsme byli dosud zvyklí. S posunem času ze zimního na letní se někdo vyrovnává lépe, někdo však hůře.

Právě takovéto deprese se vyznačují zhoršením nálady, zvýšenou únavou, pesimismem, skleslostí, nezájmem o aktivní přístup k životu a pasivitou. Často nás mohou doprovázet úzkosti a nespavost.


Tyto změny nálad ovlivňuje právě nedostatek světla, tedy mnoho deštivých dnů. Světlo můžeme do určité míry nahradit světlem umělým a to vhodným osvětlením domácnosti. Pomoci z deprese nám však mohou také přírodní látky, které se podílí na lepší náladě a na zmírnění obav a smutku.

Taková třezalka tečkovaná podporuje zvyšování serotoninu v mozku. Serotonin je hormon dobré nálady a odpovídá za přenos nervových vzruchů. Pokud je ho v těle méně, můžeme pocítit změny nálady a depresi. Pokud se třezalka bere dlouhodobě, zlepšuje náladu a uklidňuje. Nesmí se však kombinovat s léky ze skupiny antidepresiv, při jejím užívání se také nesmíte opalovat a ovlivňuje například i funkci hormonální antikoncepce.

Vhodné bylinky k potlačení deprese jsou například kozlík lékařský, chmel otáčivý, mučenka pletní nebo meduňka lékařská, která uklidňuje nejen nervy, ale také působí proti nespavosti.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.