Silvestr II. díl: Jak na Nový rok, tak po celý rok

By | 25.06.2020

Hodiny – před půlnocí]Nový rok se slaví i v Brazílii, kde se slaví na plážích a lidé se oblékají do bílých barev a skáčou do moře. Tento rituál jim má přinést štěstí. V Argentině se poslední den v roce také slaví ohňostroji a ohni.

V Izraeli se Silvestr nazývá Shannah Tovah, Židé užívají lunární kalendář a den Silvestra se každý rok mění. Židovský Nový rok vychází na přelom září a října.

Původní tradice oslav Silvestra vypadaly tak, že se na poslední den v roce sešli lidé v kostele, bilancovali minulý rok a děkovali za vše dobré. Následovaly tiché modlitby za následující dobrý rok.

Novoroční a silvestrovské obyčeje

Silvestr vždy doprovázely novoroční i silvestrovské obyčeje. Ty se největší pozornosti těšily ani ne tak v městech, jako na venkově. Do chalup chodily ženy, kterým se říkalo tzv. ometačky. Ty ometaly kamna a plotnu, aby dobře hořela. Na Nový rok lidé nesmí prát a věšet prádlo. Údajně to věští smrt blízkého člověka.

Novoroční předsevzetí

Nejpozději na Silvestra by se lidé měli zbavit dluhů, vrátit vše půjčené, aby nový rok mohli začít s čistým stolem. Na Nový rok se také vaří tradičně čočková polévka, aby se v rodině držely peníze a všem se přálo zdraví a štěstí. Nový rok se nemůže obejít bez různých předsevzetí, které by se lidé měli během roku snažit dodržet. Noc ze Silvestra na Nový rok je údajně magická a je možné, že se vám splní všechna přání. Říká se jak na Nový rok, tak po celý rok. Lidé se snaží být milí a přívětiví. Na Nový rok by měla být rodina spolu a odpočívat.

Všem našim zákazníkům a přátelům přejeme plno radostných a úspěšných dnů v nadcházejícím roce.

 

Přečíst  Novoroční předsevzetí – jaká jsou ta nejčastější? 2

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..