Podzim – vyhněte se depresím a načerpejte energii

By | 17.07.2020

Podzim je nepříjemným obdobím v roce, v mnoha ohledech. Mění se počasí, namísto léta začíná být chladněji. Mění se teplota, což lidi nutí halit se do bund, svetrů a mikin. Zkracuje se čas, začíná být tma mnohem rychleji a ráno se rozednívá také o dost později, což má vliv na vaše vstávání. Je tady podzim. Můžete mít sklony k depresím a vůbec jste bez energie. Chcete nad tím vyzrát?

Před Vánocemi bývá rušno

A vy se v těchto dnech můžete čím dál víc stávat letargickými. Nestíháte vůbec nic, vůbec nic se vám naopak nechce. Nemáte vůbec na nich chuť? Nechce se vám ani do práce, dokonce ani s kamarády na víno? Stýská se vám po létě a letních dovolených? Po době, kdy bylo venku teplo? Pravděpodobně se objevují podzimní deprese. Jak na ně vyzrát?

Odpočinek i na podzim

Dovolená. I to může být klíčem k tomu, jak vyzrát nad nepříjemné podzimní deprese. Můžete jet prakticky kamkoliv, kam vám to vaše finanční situace dovolí. Můžete odjet na chalupu, chatu, k moři nebo jen na nějaký poznávací zájezd. Je to jednoduché, vymyslete takové místo, kde se vám bude líbit.

Vánoce jednodušeji

Stresujete se a dumáte nad tím, co to zas bude za svátky? Vánoce budou stát opravdu za to, když budete muset řešit spoustu problémů a dalších věcí. Co takhle udělat to maličko jednodušeji? Pod stromečkem nemusí být kupa dárků, které stejně daní lidé nepotřebují. Nestresujte se s šíleným úklidem, omezte jej jen na to nutné. Pečete vždycky spoustu cukroví, které pak nikdo nejí? Omezte to na tři druhy, které chutnají nejvíc.

Zpomalte

Máte šílené životní tempo, které vás vysává a vy jste neustále unavení, nevyspalí a se spoustou problémů? Zpomalte. Naučte se říkat ne. Dělejte to, co vás baví. Neříkáte, že máte zapomenout na všechny povinnosti, ale naučte se říkat ne. To také dost pomůže.

Přečíst  Změna je život – jaká rozhodnutí tomu pomohou?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..