Meditace – jak s ní začít?

Napsala | 13.08.2018

Meditace je věc, kterou provádí poměrně běžně spousta lidí. Může pomoci na spoustu zdravotních problémů, celkově zklidní tělo, mysl i duši. Když se rozhodnete, že to vyzkoušíte, najednou přichází otázka, jak na to? Jak tedy meditovat a pomoci sobě a svému tělu? Přinášíme pár kroků, které vás dovedou k té správné meditaci.

Správný čas

Meditace se dá zařadit do relaxačních technik, proto je dobré si zvolit čas, který vám vyhovuje. Nejlepší je doba, kdy vás nikdo nebude rušit, kdy budete sami doma, nikdo po vás nebude chtít zkontrolovat úkol, nebude si vedle pouštět televizi nebo muziku. Vyhraďte si také dostatek času.

Správné místo

Kromě správného času si musíte najít také správné místo. Nejlepší je tiché a klidné prostředí, které vytěží z meditace co nejvíc. Navíc vám klid pomůže lépe se soustředit. Máte-li klid na zahradě, klidně meditujte tam. Jinak si najděte klidný pokoj v bytě či domě.

Správná pozice

Pozice může mít na celkovou meditaci vliv. Musíte být uvolnění, cítit se dobře a pohodlně. Narovnejte záda, ramena a krk uvolněte. Při meditaci se často doporučuje mít během meditování zavřené oči. Nemusíte sedět v tureckém sedu.

Před jídlem

Meditace je nejlepší před jídlem. Po něm se vám totiž může chtít spát, což pro meditaci jako takovou není úplně nejlepší. Pozor, není dobré meditovat, také když jste hladoví, protože se budete soustředit na kručení žaludku a na to, co si dáte, až tohle celé skončí.

Na začátek rozcvička

Na zahřátí si dopřejte jógové cvičení, což zlepší krevní oběh a odstraní neklid a ochablost.

Správné dýchaní

Několikrát se nadechněte a vydechněte. Zklidníte rytmus dechu, mysl se uklidní a tělo bude uvolněnější, než je tomu běžně.

Přečíst  Jak vybrat správnou knihu? Může napovědět znamení! 5

Pomalu otevřete oči

Na konci meditace můžete pomaličku otevírat oči. Rozhodně s tím nepospíchejte, otevírejte je pomalu a tak, jak vám to vyhovuje.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..