Magie svíček – co může plamen prozradit?

Napsala | 02.12.2018

Svíčky vám do života mohou spoustu věcí přinést. Používají se pro nejrůznější rituály již odedávna. Svíčky nejsou jen podzimním a zimním doplňkem, nenacházíme je jen na dortu. V dávných dobách pomáhaly zahánět temnotu, přinášely světlo, mnohdy znamenaly také úctu a vážnost. Lidé jim v dávných dobách často přisuzovali čarovnou moc. Může se s pomoci svíček kouzlit nebo provozovat nějakou magii?

Tradice a pověry

V Americe se říká, že pokud novomanželé dostanou svíčku jako dárek, pak nebudou trpět nedostatkem financí a také jejich dítka budou zdravé. Přemýšleli jste třeba i nad tím, proč vlastně sfoukáváte svíčky na narozeninovém dortu? Když začnete sfoukávat vlastním dechem svíčky a přejete si tajně něco, splní se dané přání. Jde obvykle o magické znaky.

Začínáme věštit

Vyberte si svíčku v barvě, kterou do svého života chcete dostat (každá barva má svůj účel). Nejlepší je používat svíčky úplně nové. Můžete je očistit aromatický olej. Dejte svíčku do svícnu, který je váš oblíbený. Jděte do tiché místnosti, kde není průvan. Můžete ji i zatemnit, aby vás nic nerušilo. Koncentrujte se, odstraňte všechny starosti a nemyslete vůbec na nic. Vyslovte otázku a zapalte svíčku. V tuto dobu zavřete oči, soustřeďte se na svůj dech a klidně a volně dýchejte. Nechejte své myšlenky plynout. Poté otevřete oči a v plameni můžete vidět odpověď.

Jak luštit odpověď?

Jasný zářivý plamen znamená to potvrzení. Je-li barva plamene spíše modrá, pro věštbu není úplně ten správný čas. Je-li plamen oranžově zbarven, je to pozitivní zpráva. Žlutá barva je zase inspirativní.

Když se objevuje světelný kruh, může to znamenat problémy, převládající červená barva svědčí o vašem hněvu, se kterým se ptáte. Třepotá se plamínek? Může to být vaše nejistota. Nesnažte se situaci řešit silou, vezměte si raději čas na rozmyšlenou. Nízký plamen je zase příznivé znamení, je to štěstí.

Přečíst  Chmel: Nejen pivní společník
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Určitě si přečtěte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..