Cesta ke zdravému zraku

By | 06.11.2020

Zrak]Mnoho mladých lidí trpí zrakovými problémy. Tím se jim v životě přitíží, protože až 80 % informací získáváme prostřednictvím zraku. Je proto důležité si oči chránit a dopřát jim potřebné živiny a cviky. Přece jenom starost o čočky nebo brýle je starostí navíc a nejde také o levnou záležitost. Přesto přibývá těch, kteří se musí na brýle nebo čočky spoléhat. Co očím pomáhá a jaké potraviny zařadit do jídelníčku, a kterým se raději vyhnout?


Vhodným podpůrným prostředkem pro zdravější zrak je akupunktura. Tu nejvíce lidé navštěvují kvůli problémům se zády, neplodností, bolestí hlavy, ale málo kdo ví, že akupunktura je vhodná i ke zlepšení zraku. Jde o tradiční čínskou metodu, která má mnohatisíciletou historii a lze jí ovlivnit některé nemoci i vady očí. Jehly se nepíchají do oka, ale do akupunkturních bodů blízko oka a na jiná místa po celém těle.

Prověřenou metodou je i oční jóga, pacientům se často doporučuje masáž očí a různé oční cviky. Jde o cviky, které se doporučují lidem pracujícím každý den na počítači a kteří by si měli dělat pravidelné přestávky. Oči je vhodné každou hodinu trochu promasírovat. Prospívají jim krouživé pohyby, pohledy různými směry, nahoru, dolů a do různých stran. Promasírováním očních svalů se zlepší metabolismus a látková výměna v oku a jeho okolí.

Očím prospívá i zdravé stravování. Nejlepší je mrkev a kurkuma. Také zařazení ovoce a zeleniny do jídelníčku je více než vhodné. Vhodný je i olivový olej. Zraku neprospívá časté pojídání tučného masa.

Vhodné je zařadit do jídelníčku i bylinky, zejména kozlík lékařský a květ chryzantémy. Také potraviny bohaté na minerály jako jsou vejce, mléko, dýňová semínka nebo ústřice mohou pomoci k lepšímu zraku.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Thajská masáž: Zbaví vás zdravotních problémů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..