Vykládali si karty už staří Egypťané?

By | 04.07.2020

Staří Egypťané]Výklad karet je velmi starým způsobem, jak poodhalit roušku vaší budoucnosti. Nesmíte se bát neznámého. Karty se stanou vaším důvěryhodným průvodcem, který vám ukáže možnosti a směr. Vyzkoušejte je a nechte se jimi vést.

Počátky hledejte ve starověkém Egyptě a Číně

Karty nejsou zálibou znuděných důchodkyň, nebo lidí, které jejich okolí považuje tak trochu za blázny. Svědčí o tom bohatá historie karetních výkladů. První zmínky o obrázkových kartách jako o způsobu, jak se dozvědět něco o směřování vašeho života, pocházejí už ze starověké Číny z období 1. století n. l. Ovšem další teorie kladou počátky karetních výkladů ještě dál do starověkého Egypta, kde se jejich otcem měl stát filosof Hermes Trismegistos, žijící zde kolem roku 1996 př. n. l. Ať tak či onak, je zřejmé, že výklady budoucnosti pomocí karet následují lidstvo už od jeho počátků.

Kočovný život šíří oblibu předpovědí

V Evropě se objevují ve 13. století a dostávají se sem společně s výpravami kočovných Romů. Jak Romové křižují se svými vozy kontinent, jejich ženy nabízejí lidem výklad budoucnosti. Používají přitom cikánské karty. Ty se ovšem liší od tarotových, které získávají u nás velkou oblibu už ve 14. století. Nejstarší dochované tarotové karty si dnes můžeme prohlédnout v archivu Národní knihovny v Paříži. Sedmnáct obrázků karetní odborníci datují do roku 1392.

Zorientujete se v minulosti i přítomnosti

Proč si ale výklad karet v našich zemích získal takovou popularitu? Dnes už nejde o potulné řemeslo, jehož důvěryhodnost mnozí kdysi zpochybňovali. Kartářství se nyní stává řemeslem, které nepracuje jenom s vlastní fantazií. Používají se při něm různé prověřené postupy, které výborně fungují. Karty ale neodhaluji jenom vaši budoucnost. Pomohou vám lépe se zorientovat i ve vaší minulosti. Najdou její poselství ve vztahu k budoucnosti. Ukážou vám skryté významy v přítomnosti. Odkryjí vám skryté příčiny vašich zdravotních problémů. Vaše karta dne vám odhalí aktuální směr.

Přečíst  Jak si poradit s kruhy pod očima? Existuje pár jednoduchých receptů
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..