Tag Archives: vánoční tradice

Vánoce I. díl: Zvyky, které k nim patří

Vánoce 2012]Nastal čas Vánoc, pro mnohé nejkrásnější čas v roce. Vánoce české doprovází navíc mnoho tradic a zvyků, které jsou v zahraničí obdivovány. Někteří turisté dokonce i v tomto čase schválně navštěvují naší republiku, aby zažili českou vánoční atmosféru Vánoc. Vánoce tu nejsou úplně křesťanské, ani ne zcela komerční. Vánočních zvyků, které naši zemi doprovázejí, je skutečně dost.… Read More »

Tip na Dárek – Vánoce 2008

Zadejte si osobní horoskop, pro vás, nebo jako dárek pro partnera/ku. Tento a příští měsíc, dostanete navíc bonus, další stranu navíc. Tarot, výklad karet + překvapení. Čtěte celý příspěvek, uvnitř příspěvku naleznete vzor horoskopu na míru. – VZOR -Josífek Kaldavý17.1.1987 Nacházíte se na 270-300° zodiaku Vaší planetou Je Saturn Výše vás posouvá Rak, dolů vás… Read More »

Vánoce II. díl: Barborka i lití olova

Vánoce 2011]Zavěšené jmelí nepochází z amerických tradic, ale už z tradic z období Keltů. Skořápkové lodičky Na Štědrý večer se také pouští lodičky. Rozlousknou se vlašské ořechy, jejich náplň se vybere a do skořápek se pomocí vosku připevní zbytky dohořelých svíček. Mezitím se napustí voda do umyvadla, či do lavoru, zapálí se svíčky v lodičkách a dají na vodu.… Read More »