Skořice II. díl: Mnohostranné léčebné účinky

By | 09.04.2020

Skořice celá]O účincích skořice věděli už staří Číňané, kteří skořici užívali při problémech se zažíváním. Skořice působí výborně i proti křečím, bolestem břicha a nadýmání. Skořice je vhodným pomocníkem při cukrovce. Pomáhá snížit glykémii v krvi.

Vnitřní sušená kůra skořicovníku je velice bohatá zejména na silice. Z květů i listů skořice se dokonce vyrábí i skořicový olej. Skořice se vyznačuje i svými prohřívacími účinky a proto se často přidává zejména do čajů a to především v zimě. Díky správnému prokrvení zlepšuje náladu a dokáže i povzbudit sexuální aktivitu.

Skořice dokáže odbourat nevolnost i zvracení, průjem a podporuje chuť k jídlu. Jelikož je dokázáno, že skořice napomáhá snížit cukr v krvi, doporučuje se lidem, kteří onemocněli cukrovkou, užívat skořicové přípravky, nebo například čaje se skořicí, které budou neslazené.

Skořice u žen upravuje pravidelnost menstruace a pomáhá i zvládat problémy během menopauzy. Mezi další velké plus skořice patří i to, že napomáhá ke snížení cholesterolu v krvi. Zastupuje funkci antioxidantu. Pomáhá při boji s celulitidou, zmírňuje bolest jak kloubů, tak i svalů. Napomáhá také k redukci nadbytečných kil. Také má pozitivní účinky na revma.

Skořice se dokonce užívá v ayurvédě a tradiční čínské medicíně. Je považována za jeden z nejdůležitějších léků.

Skořice je vhodná i k hojení ran, protože má antimikrobiální účinky. Pomáhá i při teplotě, či nachlazení.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Tarotová karta na říjen Princ pohárů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..