Sebekontrola – jak je na tom vaše znamení s ovládáním a kontrolou vzteku? 1

Napsala | 18.07.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Občasné výbuchy vzteku a nějaké to rozčílení potká občas každého z nás. Podlehnete vzteku, naštvete se nebo vás něco vytočí tak, že se později za svůj výstup stydíte a přemýšlíte, jak moc vás to umí ovlivnit. Když se to však děje velmi často a hněv vás ovlivňuje víc, než je dobré, musíte se nad tím zamyslet. Máte svůj hněv pod kontrolou? Nebo naopak, rychle vybuchnete a vůbec se neumíte nijak kontrolovat? Ventilace hněvu vám někdy může prospívat, ale pokud vámi cloumá každá drobnost, není to zrovna nejlepší.

Přehnané reakce a co s nimi?

Přehnané reakce a vztek nesvědčí nikomu. Občas upustit páru je dobré, ale být tímto neustále svazováni, to není nic příjemného a dobrého. Takové reakce musíte zpracovat, ale v sobě, okolí by nemělo být vystavováno takovýmto situacím. Neprospívá to vám, ani okolí. Jak jste na tom se sebekontrolou podle znamení?

Vodnář (21. ledna – 20. února)

Nejsou jedni z těch, kteří by se nějak v hádkách nebo problémech vyžívali, spíše se snaží od všeho držet stranou. Hádky a případné konflikty spíše ze srdce nenávidí a snaží se tomu vyhnout. Pokud se druzí začnou vztekat nebo hádat, raději se klidí z jejich dosahu nebo zarytě mlčí a neodpovídají. Nechtějí, aby jejich emoce byly stupňovány tímto směrem, nechtějí se přestat ovládat. Snaží se být vždy vyrovnaní a v harmonii se svými emocemi.

Ryby (21. února – 20. března)

Ryby jsou velmi hluboké a citlivé, mají respekt k druhým lidem, takže svůj hněv a problémy většinou skrývají před druhými. Nechtějí jim dát potřebnou munici, chtějí si vše vyřešit o samotě. Mohou beze slova odejít bokem, kde si sami své emoce dostanou pod kontrolu a teprve poté se k vám vrátí. Vztek často udržují v sobě, ale nejsou to ti, kteří budou jen mlčet a kývat hlavou, umí se ozvat.

Přečíst  Hledání motivace – proč se zrovna vašemu znamení nic nechce? 6
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..