Šamani a jejich zásady – jak žít dobrý život podle nich?

By | 18.11.2020

I u nás se dlouho tradovalo, že starší jedinci mají spoustu zkušeností, životních mouder, a proto mohou pomoci. Podobně je to i u různých kmenů, kde ten nejmoudřejší ze všech bývá šaman. Je v kontaktu s přírodními energiemi, naslouchá duchu předků a předává moudra z generace na generaci.

Pravidla šamanů

Šamani mají několik různých pověr a pravidel, kterými se řídí. Možná nám, v našem světě znějí zvláštně nebo divně. Oni jim však věří, protože jen tak budou žít spokojený život. Přemýšleli jste už někdy nad tím? Jaké jsou vlastně tato šamanská pravidla?

Vezměte si oblázek

Pohybujete-li se v blízkosti řeky a najdete v ní krásné a oblé kameny, pak si jeden vyhlédněte a vezměte domů. Mají v sobě totiž velkou sílu a energii, která se tímto krokem promítne i do vašeho života.

Postupné krůčky

Máte v životě své vytyčené sny a touhy, ale pořád to je pro vás k nim daleko? Denně udělejte malý krůček k některému ze svých snů. Nebojte se překážek nebo problémů, ty jsou od toho, aby se překonávaly.

Hodina ticha pro všechny

Denně se setkáváte se spoustou lidí, v práci, při cestě z ní i do ní, doma, setkáváte se s přáteli a kamarády. Co takhle zkusit být sami? Ale opravdu sami. V tichu. Bez rušivých elementů. Zkuste to denně, alespoň hodinu. Pomůže vám to při komunikaci s ostatními.

Dávejte a přijímejte lásku

Lásku není radno je přijímat, ale také jí musíte dávat. Naučte se lidi okolo sebe milovat, každého a to bez ohledu na to, že se vám dotyčný moc nelíbí. Milujte i své nepřátelé.

Buďte pokorní

Pokora je jednou z věcí, která se už moc nenosí. Jde však o klíčovou dovednost. Musíte umět být pokorní, umět poděkovat, poprosit, dát úsměv jen tak.

Přečíst  Hádky – jak jsou na tom kozorozi, vodnáři nebo ryby?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..