Jak rozvíjet pozitivní myšlení?

By | 28.09.2020

Pozitivní myšlení můžeme nazvat určitým životním stylem, snažíte se vidět na věcech ty lepší strany, ale neznamená to, že se budete tvářit, že problémy a negativní věci v životě nejsou. Jde o to vše si odžít, poučit se z chyb a dívat se do budoucna právě s tím pozitivním přístupem. Ono se lehko řekne mysli pozitivně, ale ne vždycky to jde. Je možno nějak pozitivní myšlení rozvíjet? Pracovat na něm? Ano, jde. Přinášíme pár tipů, jak na to můžete jít.

Všímejte si slůvka NE

Všimněte si, kolikrát jste v hovoru a v myšlení negativní. Používáte často slůvka začínající ne? Nemám na to, neudělám to, nezvládnu to, nejsem hezká, nejsem hubená a podobně… Když to řeknete, začnete tomu i věřit. Začnete používat pozitivní slova, ono to možná zní divně, ale evokuje to dobré pocity, štěstí a úspěch.

Konstruktivista

Vaše mysl by měla hodnotit a rozebírat jen pozitivní a konstruktivní myšlenky. Ne vždycky se vše povede, to je běžné. Důležité je vzít si z toho ponaučení, konstruktivně to zhodnotit, najít třeba i příčinu problému a jít od toho. Zbytečné patlání a neustálé rozebírání všeho vám a vašemu životu neprospěje.

Jasné cíle

Máte své sny? Chcete si je splnit? Pak si je velmi jasně a konkrétně vytyčte a jděte za nimi. Jedině tak bude váš výsledek a cíl úspěšný. Koncentrujte se na danou věc, dejte do toho všechno.

Obklopte se klíčovými lidmi

Každý potřebuje mít okolo sebe lidi, kterým věří. Obklopte se lidmi, kteří vás někam směřují, kteří jsou vámi inspirací, od kterých se toho můžete hodně naučit. Žádné energetické upíry, negativisty nebo pesimisty.

Životní styl

K pozitivnímu myšlení patří také spokojenost se životem. Stravujte se zdravě a vyváženě, díky čemuž budete spokojení se svým tělem. Pravidelná dávka sportu podpoří vaše zdraví, psychiku, protože vyplavené endorfiny pomohou.

Přečíst  Pozitivní myšlení – jaká je jeho síla?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..