Drahé kameny – jaké metody poslouží k čištění?

Napsala | 26.07.2018

Pořídíte-li si drahýkámen, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak se používá, co všechno vám může nabídnout a jaký vlastně bude další život s ním. Vybírali jste jej pečlivě. Vzácné minerály mají pomáhat léčit, fungují na nemoci, lásku, práci a mnoho dalšího. Jak se však o takový drahý kámen starat?

Vyžaduje péči

Vzácné minerály musíte pravidelně čistit a nabíjet, jedině tak budou mít vždycky dostatek energie a mohou vám pomoci. Vstřebávají okolní energii a to bohužel i tu negativní. Takže pokud jej neočistíte správně, nebo jim nebudete věnovat dostatečnou péči, pak vám mohou předat i tuto negativní energii. Když je napětí už mnoho, pak se v něm mohou tvořit prasklinky a dokonce může prasknout. Jak jen správně čistit?

Klasická voda

Jednoduše jej dejte pod proud vlažné vody a nechejte tři minuty. Další možností je smíchat vodu se solí a namočit do něj kámen na celou noc. Pozor, některým drahým kamenům sůl vadí. Chcete-li kámen očišťovat několik dní, pak vodu vždy měňte. Voda není vhodná pro lazurit, hematit, opál, selenit, malachit, tyrkys a další.

Bylinky

Léčivé bylinky mohou také pomoci smýt z kamenů všechno špatné. Vezměte nádobu s vodou, dejte do ní bylinky a nechejte v ní kámen celý den. Bude znovu připraven k použití.

Potok v přírodě

Můžete vzít kameny také do přírody a zde je dát do potoka. Nechejte zhruba hodinu odpočívat a budou zase připraveny vám pomoci.

Křišťál

Křišťál má také očistné vlastnosti. Vezměte nádobu, dejte do ní křišťál, drahé kameny a přidejte vodu. Nechejte působit přes noc.

Sůl

V nádobce zasypte kameny solí tak, aby nebyly vůbec vidět. Nechejte působit půl dne až jeden den, vytáhněte a nechejte chvíli pod tekoucí vodou. Sůl je dobré vyhodit, rozhodně ji dále nepoužívejte. Pozor na kameny, které nesnesou sůl.

Přečíst  Magie svíček – co může plamen prozradit?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Určitě si přečtěte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..