Barevná magie – jakou barvu kdy upřednostnit? 2

Napsala | 25.03.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Slyšeli jste někdy o barevné magii a o tom, že také barvy mají svou sílu a vysílají jasnou zprávu? Ač si to možná neuvědomujete tolik do důsledku, barvy nás provází dnes a denně. Vidíte je, když se řekne nějaká věc, obvykle si ji lidé spojují s barvou nebo barevným spektrem. Říkáte si, že barvy neřešíte a oblékáte se podle toho, co se vám líbí, ne podle toho, jakou to má barvu? V podvědomí to tak není. Barvy mají svou magickou vlastnost a často se do života a do výběru pletou, aniž si toho výrazněji všimnete.

Jaká barva to bude dnes?

S určitými věcmi a zvyklostmi se spojují různé barvy. Nevěsty na sobě mívají ve svatební den bílé šaty, truchlící pozůstalí se oblékají do černé barvy. Štěstí se znázorňuje často žlutou, červená a rudá jsou barvy vášně a sexu. Jaro si neumíte představit bez jasně a světle zelené, podzim zase bez okrové nebo hnědé. Jakou magii mají jednotlivé barvy?

Červená barva

Ta je symbolem pro peklo, ale také pro vášeň, štěstí, pohostinnost a také odvahu. Červené oblečení si na sebe berete ve chvíli, kdy se potřebujete cítit jistější. Někdy se tato barva spojuje s hněvem a temperamentem. Červená je také barva srdce, což někdy odkazuje na to, že se rozhodujete právě srdcem a ne rozumem. Červené rty dodají sexy vzhled, červená halenka, šaty nebo boty jsou symbolem odhodlání, moci a silné odvahy.

Oranžová barva

Nejde jen o barvu podzimu, symboliku má ve smyslnosti, hrdosti a tvořivé náladě. Kreativita a nadšení pro věc je typické pro tuto barvu. Oranžová barva umí povzbudit intelektuální stránku věci, propojuje tvořivost s kreativitou, dodává energii a pozitivní myšlení. Dobře zvolená oranžová barva v pracovně může podnítit inspiraci a pracovní nasazení, v koupelně zase pomůže od stresu a nervozity.

Přečíst  Karma – jak funguje?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..