Barevná magie – jakou barvu kdy upřednostnit? 1

By | 16.01.2021

Slyšeli jste někdy o barevné magii a o tom, že také barvy mají svou sílu a vysílají jasnou zprávu? Ač si to možná neuvědomujete tolik do důsledku, barvy nás provází dnes a denně. Vidíte je, když se řekne nějaká věc, obvykle si ji lidé spojují s barvou nebo barevným spektrem. Říkáte si, že barvy neřešíte a oblékáte se podle toho, co se vám líbí, ne podle toho, jakou to má barvu? V podvědomí to tak není. Barvy mají svou magickou vlastnost a často se do života a do výběru pletou, aniž si toho výrazněji všimnete.

Jaká barva to bude dnes?

S určitými věcmi a zvyklostmi se spojují různé barvy. Nevěsty na sobě mívají ve svatební den bílé šaty, truchlící pozůstalí se oblékají do černé barvy. Štěstí se znázorňuje často žlutou, červená a rudá jsou barvy vášně a sexu. Jaro si neumíte představit bez jasně a světle zelené, podzim zase bez okrové nebo hnědé. Jakou magii mají jednotlivé barvy?

Černá barva

I když je černá vnímána jako pohřební nebo barva smrti, její skutečný symbol je ochrana a bezpečí. Černá může představovat jakési uzemnění, sílu, ochranu proti negativnímu a špatnému. Jsou ve vašem šatníku převážně černé kousky? Černá bunda může signalizovat ochranný háv, černé závěsy do oken zase odrážejí negativní energie. Kdysi dávno se černé kočky pořizovaly jako ochrana proti démonům a zlým silám.

Bílá barva

Není nijak překvapivá, jde o symbol čistoty, nevinnosti, pravdy, odpuštění a míru. Války se ukončovaly bílou vlajkou, bílé lilie jsou květy odpuštění, nevěsty se halí do bílé barvy, pravda se ve filmech znázorňovala právě v bílých barvách. Bílé prostěradlo může přispět klidem na duši a hezkými sny, bílé svíčky zase ochrání dům a pročistí jej. Používáte-li krystaly, pak jedině ty čiré a čisté, které přinesou pohodu a úspěchy.

Přečíst  Jitrocel kopinatý - Plantago leanceolata L.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..