Antistresové omalovánky pro dospělé

By | 25.05.2020

Omalovánky]Hitem minulých Vánoc se staly antistresové omalovánky pro dospělé. V poslední době je jich všude plno. Prodávají se v knihkupectví a v papírnictví a často na ně můžete narazit i jinde. Možná si říkáte, k čemu jsou antistresové omalovánky tak dobré a proč zrovna pro dospělé, ale vězte, že dobré jsou. Proč si sednout k omalovánkám, popadnout barvy a vymalovávat? Už kdysi dávno Roger Sperry, americký neurovědec, neurobiolog, neurofyziolog a zoolog přišel na to, že obě mozkové hemisféry mají u člověka specifické úkoly.

Levá hemisféra je zodpovědná za logické, analytické, numerické, racionální a verbální uvažování, zatímco pravá hemisféra je sídlo intuice, představivosti, tvořivosti a neverbálního vyjadřování.


V práci a běžném životě používáme převážně levou hemisféru. Neustále totiž něco řešíme, vysvětlujeme, organizujeme, počítáme, hodnotíme a mluvíme nebo píšeme. Pravá polovina mozku odpočívá, krní a okorává. Je tedy jasné, že nepoužíváme obě hemisféry vyrovnaně a náš mozek zdaleka nejede na 100%.

A můžeme si za to sami. Přestali jsme žít kreativně, upřednostňujeme rychlá řešení, zisk před zážitkem. Pokud někdy chceme a vzpomeneme si na kreativitu, nechce s námi najednou spolupracovat. Proto je třeba posilovat kreativitu a uvolňovat racionálno. Takoví umělci, ti převážně většinu svého života tráví právě v kreativitě a pravé hemisféře.

Právě omalovánky pro dospělé se staly lákadlem dospělých a možná z části také proto, aby se dospělí nostalgicky opět vrátili do období, kdy jako malé a bezstarostné děti rády vymalovávaly. Právě antistresové omalovánky jsou variantou pro všechny, kdo si touží odpočinout od čím dál rychlejšího světa.

Tématické druhy omalovánek

Pokud přemýšlíte nad tím, že si své první omalovánky zakoupíte, rozhodně tím neprohloupíte. Čeká vás až sto obrázků k vybarvení, některé o složitějších tvarech, které vám poskytnou hodiny odreagování a soustředění se jen barvy. Dalo by se v podstatě říci, že se jedná o formu meditace.

Dnes je možné zakoupit omalovánky různých druhů, které se specifikují buď na více témat, nebo jen na určité téma. Můžete si tak zakoupit omalovánky plné květin ze všech zahrad světa, omalovánky plné exotických zvířat, tropických motýlů a záhadných brouků, pestrobarevných ptáků, tajemných vitráží, meditačních mandal nebo důmyslných strojů.

Omalovánky se dokonce tisknou i na samostatné stránky, aby si mohli jejich autoři své pěkně vymalované a povedené obrázky zarámovat a pověsit doma, nebo je někomu darovat. Jde koneckonců o váš originál a divili byste se, jak jeden stejný obrázek dokáže sto lidí vybarvit stokrát jinak.

Antistresové omalovánky pro dospělé jsou dostupnou zábavou kdekoliv, nejsou na baterky. Můžete si je přihodit do batůžku na dovolenou, odvézt si je na chalupu nebo si je jen doma kdykoliv otevřít, kdy budete mít náladu.

Vaše ruce budou kreslit a mezitím se váš mozek bude toulat, kdekoliv se mu zachce a zpátky se vrátí plný energie a nápadů. Antistresové omalovánky jsou investice, která se vyplatí.

Přečíst  Ječné kroupy

Barvy klíčem úspěchu

Je vědecky dokázáno, že barvy vznikají v našem mozku a jsou formou neverbální komunikace, která funguje ve zlomku vteřiny. Dokážou v nás ihned navodit náladu, vyvolat pocit a evokovat psychologickou reakci. Barvy nás inspirují.

Pokud plánujete se poprvé pustit do vybarvení vašich obrázků, měli byste vědět, co která barva umí. Poté si tyto vlastnosti můžete ověřit na svých obrázcích. Významy barev se mění i podle toho, jak je zkombinujete.

Rudá barva je sytá, elegantní, rafinovaná, luxusní, vkusná, kultivovaná a zralá. Tmavě červená barva je teplá, zemitá, silná a vyrovnaná. Jasně červená barva je vzrušující, sexy, vášnivá, dynamická, provokativní, dramatická, impulzivní, dobrodružná, spontánní. Může být ale také agresivní, bojovná, rozporuplná a nebezpečná.

Jasně růžová barva je vzrušující, hravá, svůdná, energická, tropická, flirtující, může být také křiklavá, nevkusná a naparáděná.

Světle růžová je romantická, něžná, soucitná a sladká barva. Je jemná, nevinná, křehká, mladá. Můře být však i moc sladká nebo sentimentální.

Světle oranžová je vitální, ovocná, šťavnatá, plná energie i pikantní.

Sytě oranžová barva je dětská, šťastná, zářivá, aktivní, přátelská, spontánní, optimistická, komunikativní, vstřícná, přesvědčivá. Dokáže být i hlasitá a frivolní.

Béžová barva je přírodní, upřímná a tradiční.

Čokoládově hnědá je svůdná, sytá a chutná.

Přírodní hnědá je solidní, stabilní, zdravá, ochraňující, teplá, odolná, bezpečná, tradiční a spolehlivá.

Zlatá barva je zářivá, bohatá, božská, luxusní a intuitivní.

Žlutá barva je pečující, chutná, prosluněná, podzimní, pohostinná, radostná, teplá, živá, stimulující.

Světle zelená je klidná, tichá, lehká.

Olivově zelená je tropická, maskující, vojenská.

Limetkové zelená je svěží, citrusová, osvěžující.

Tmavě zelená je přírodní, osvěžující, chladná, stálá, tichá a prosperující.

Nepřehlédněte:

Přečíst  Masopust 2010 a Popeleční středa
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..