Zdravý život: Kosmetika z ovocných plodů

Napsala | 17.11.2011

Kosmetika – ilustrační obrázek]Mezi ženami se stále větší obliby těší kosmetika z přírodních bylin a nemálo také kosmetika z ovocných plodů. Příroda totiž sama ví, co je zdravé a to také produkuje. Mnoho zdravých vitamínů a složek obsahuje i ovoce, z kterého se vyrábí plno kvalitní kosmetiky.

Granátové jablko patří mezi subtropické ovoce a kromě mnoha minerálních látek obsahuje hlavně velký počet vitamínů. Navíc se tento druh ovoce považuje za symbol plodnosti. Za to může spousta jadérek, které plody obsahují. Nejčastěji na granátové jablko můžete narazit na dovolené ve Středozemí. Toto ovoce vyniká velkým množstvím antioxidantů a dokonce má i protirakovinné účinky. Za tyto účinky může látka bioflavonoid. Zatímco, látka polyfenol dává jablku nahořklou chuť.

V kosmetice se z granátového jablka uplatní zejména jadérka, ty se musí nejdříve z jablka vyprostit a následně slisovat. Šťáva z těchto zrn obsahuje na 77% vody, dále také draslík, hořčík, vápník, sodík, fosfor, cukry, vitaminy skupin A, B, C a kyselinu citronovou. Ke všemu se granátové jablko může pochlubit šesti esenciálními aminokyselinami.

Z hroznového vína jsou opět důležité hlavně zrníčka. Blahodárný je olej z těchto zrníček, a nejvíce z modré révy, která obsahuje látku resveratol, látku, která má vysoký antioxidační a antibakteriální účinek. Jadérka se slisují a jejich blahodárný olej se využívá hlavně v kosmetice, kde pozitivně působí na naši pleť.

Opět i olej z jadérek rakytníku je na něm nejcennější. Ten napomáhá regenerovat pokožku, chránit i hydratovat a redukovat vrásky. Také mírní následky UV záření. Obsahuje i vitamín C, který pokožce prospívá.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Astrologie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..