Zdravý život: Dokonalá očista těla pomocí čaker I.

Napsala | 17.08.2011

Čakra]Energetická místa v našich tělech nazývané čakry, jsou důležitými prvky, které ovlivňují naše zdraví, aniž bychom si to uvědomovali. Ovlivňují fyzické, ale i duševní problémy a pohody. Může se stát, že se nám jedna čakra zablokuje, a to je většinou důvod, proč naše tělo či duši něco trápí. Proto je nezbytné se naučit čakry odblokovat a tedy pročistit.

Název čakra je původem ze sanskrtu, dnes již mrtvého jazyka. Znamená to kolo. Kolo zřejmě proto, že se točí. Přes čakry se točí energie. Čaker je v lidském těle sedm. Prvním třem se říká zemské, ty další nás pojí s duchovním světem. Bloky čaker, které mohou nastat a jsou nejčastějšími důvody problémů jak zdravotních a fyzických, jsou často způsobeny strachem, šokem, nebo stresem a také dalšími negativními vlivy. K regenerování čaker je vhodné provádět jógu.

Jednou z metod čištění čaker je i jednoduché cvičení, které děláme večer i ráno. Děláme je v příjemné poloze, nejlépe vleže. Zkusíme začít čakrou první a představou, že je červená kulička. Tuto kuličku začneme čistit, leštit a utírat. Kuličku budeme v představách čistit do úplné čistoty. Tímto způsobem pokračujeme až k poslední čakře. Pokud vás začne pobolívat břicho, nebo budete mít zvláštní moč, je to důsledek čištění.

Každá čakra má svoji vůni i kamínek. Kameny přikládáme na místa čaker a zde je necháváme působit. Můžete ucítit příjemné teplo. Vůně uchováváme ve vonných lampičkách a relaxujeme. Čistit čakry lze i pomocí kyvadla a to 5 cm nad čakru umístit kyvadlo a kyvadlo by se mělo začít hýbat dle toku v čakře. Tímto kyvadlo určuje stav čakry a uvolní ji.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.