Zachycují tarotové karty také sexuální energii?

Napsala | 03.09.2017

Astro sex]Tarotové karty tvoří Malá arkána složená ze čtyř barev, v každé z nich narazíte na 14 karet od esa po desítku, rytíře, královnu, prince a princeznu, celkem 56 karet. Dále Velkou arkánu tvoří 22 karet s římskými číslicemi od I až po XXI. Tato Velká arkána zpodobňuje obecné zákonitosti a základní životní principy. Soubor se skládá z 78 karet.

Síla jako božský oheň

Symboliku Velké arkány můžeme vykládat rozličně. Francouzský rosenkrucián Eliphas Lévi (1810–1875) dokonce v 18. století tvrdí, že našel spojení mezi Velkou arkánou a 22 písmeny hebrejské abecedy. Když okultista Case medituje v první polovině 20. století o 22 kartách Velké arkány, objevuje pro změnu její propojení se sexuální stránkou člověka: „Musíte zcela změnit svoje pojetí sexu s cílem pochopit starověké moudrosti. Uvnitř je váš organismus nejistý. Nejde o externí orgány, které určují falickou symboliku, ale o sílu, která působí prostřednictvím vnitřních center jako božský oheň,“říká. Ve svých spisech se zabývá nasměrováním sexuální síly do vyšší energie mozkového centra. Podstatné je poznat symboliku karet. Jejich výklad už je záležitostí pocitu každého vykladače.

Spor nemá řešení

Řád Zlatého Úsvitu, mezi jehož členy patří britští okultisté Artur Edward Waite (1857–1942) a Aleister Crowley (1875–1947), intenzivně pátrají po významu tarotových karet. Zakládají dva tarotové karetní soubory. V roce 1908 připraví Waite do tisku svůj Rider-Waite Tarot. Jméno Rider zde zůstává po prvním vydavateli. Crowley se pro změnu v roce 1944 podepíše pod vznikem Thot tarotu. Karty obou zmiňovaných okultistů se liší jak podobou obrázků, tak i symboly a rovněž strukturou svého řazení. Vidíme to u karet Malé Arkány a také u dvou karet Velké Arkány. V tomto případě jde o Sílu a Spravedlnost. Crowley vychází z původního historicky používaného řazení. U něj Spravedlnost osmá a Síla jedenáctá. White ale toto řazení prohodí. Dodnes se kartáři na této odchylce nemohou shodnout. Jedno ale oběma okultistům upřít nelze: oba mají lví podíl na popularitě tarotových karet.

Přečíst  Tajemno jménem TAROT
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..