Výklad karet jako psychologická pomůcka

By | 17.10.2020

Výklady karet samozřejmě nejsou samospasitelné. Nevyřeší žádnou situaci za vás. Důležité je především to, zda jste ochotni naslouchat jejich symbolice, přemýšlet o ní. Zda analyzujete věci a události, které provázejí vás, váš život a vše, co se děje ve vašem okolí. Nic není náhodné, všechno má nějaké vzájemné souvislosti, i když se vám to možná na první pohled nezdá.

Chytrému napověz

Karty vám poskytnout návod, jak se na věci dívat, mohou vám leccos napovědět. Jak říká jedno české přísloví: „Chytrému napověz, hloupého trkni“. Nedostanete přímou odpověď na otázku, jaká bude vaše budoucnost. Ovšem v symbolice karetní řeči se vám ukáže například upozornění na blížící se problém nebo můžete dostat symbolem pomoc v aktuálním problému, který zrovna řešíte. Řeč karet ale není jednoznačná, neposkytuje žádné univerzální návody k použití. Musíte proto být otevření informacím, nebránit se jim. Neodsuzovat různé věci ještě předtím, než jim přijdete na kloub. Zjistíte potom, že odpovědi na otázky si k vám samy najdou cestu. Najednou budete objevovat nečekané souvislosti, které jste dříve možná vůbec neviděli. Pochopíte leccos, aniž by vám to někdo musel složitě vysvětlovat.

Obrázky pomáhají i psychologům

Kdysi, v dávném středověku byly karty a jejich vykládání považováno za ďáblovo dílo. Dnes už se náhled na ně v mnohém změnil. Svoboda umožňuje, že si každý může zvolit vlastní cestu a karty jsou jednou z ní. Spousta lidí chápe, že se nejedná o nějakou dětskou hru. Dokonce někteří psychologové nebo také psychoterapeuti využívají během své práce také karty. Pomáhají jim odkrýt povědomí jejich klienta, odhalují děje uvnitř mysli člověka a tím pomáhají léčit a uzdravovat jeho duši. Proto jsou velmi účinným terapeutickým nástrojem, který pomáhá lidem najít svoji životní cestu.

Přečíst  Tajemné podzemí Prahy
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..