Voda: Životodárná síla

Napsala | 07.12.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Voda na stromě]Ač to za okny nevypadá, přichází k nám pomalu jaro. A s ním i spousta vody. Ledy a sněhy tají a s jarem přicházejí i první roční deště. Voda je pro nás každodenní samozřejmostí. Pijeme ji, přidáváme do jídel, denně se v ní koupeme a díky ní čistíme nejen sebe, ale i okolí kolem nás. Voda nás dokáže zahřát i osvěžit, dá se z ní dělat led. Voda je i sníh, z kterého si stavíme s dětmi sněhuláka. Vodou jsou i kapky ranní rosy. Zkrátka voda je tak samozřejmá, jako vzduch, který dýcháme.

Když se vodou očišťujeme, máme pocit, že tak ze sebe smýváme i starosti a nepěkné vzpomínky na duši. Dokáže očistit i mysl.

Voda je živlem, ale také ženským principem. Tím, jak se mění, symbolizuje city a emoce.

Voda je zdrojem života a dokonce i náboženské a filosofické směry ji často považují za první látku, ze které se zrodilo vše na Zemi.

Lidské tělo tvoří voda z 60%. Bez jídla člověk vydrží dlouho, ale bez vody člověk po několika dnech umírá. Často se udává sedm dní. Tak moc je pro nás voda cenná. Pokud nebude voda, nebude nic.

Voda v těle přenáší živiny a odpadní látky. Také po těle roznáší teplo a udržuje stálou teplotu.

Důležité je každý den přijímat vodu v určitém množství. I když existují různá měřítka, kolik by měl člověk každý den vypít litrů vody, měli bychom se řídit hlavně naším tělem. Pokud jsme si vědomi, že pijeme opravdu málo, měli bychom se snažit si tekutiny záměrně doplňovat a to především v horkých letních dnech, kdy je voda nezbytností.

Dostatek vody pomáhá na bolesti hlavy, ale i při bolestivých menstruacích. Navíc dokáže ulevit i od dýchacích problémů. Důležitý je příjem tekutin i při problémy s močovými cestami a při průjmu, který odvodňuje a zbavuje nás soli. Při cukrovce je voda také velice důležitá, doporučují se často i minerální vody s obsahem hořčíku. Pokud tělu schází jód, důležitá je i Vincentka, která je vhodná pro děti a těhotné ženy zejména.

Dokonce i tradiční čínská medicína doporučuje pít teplou vodu. Vše studené, co totiž do našeho těla dostaneme, musí naše tělo ohřát na tělesnou teplotu. Proto se nedoporučuje pít ledové nápoje a to zejména v létě, kdy tím naše tělo značně vysilujeme. Vhodné je pít vlažnou, teplou vodu, nebo vodu pokojové teploty. Jogíni dokonce praktikují očištění těla a střev pomocí pití velkého množství vody se solí.

Přečíst  Dar z nebes Slunce, vznik a zánik
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..