Věštění z tarotových karet je mostem mezi námi a naším podvědomím

Napsala | 12.07.2017

I když věštění z tarotových karet je v současnosti velmi oblíbené a hodně lidí ho vyhledává, ne každý pochopí smysl karetní věštby. Pro spoustu z nás zůstane její tajemství uzavřeno, neporozumí mu. Nedostanete totiž žádné konkrétní pokyny typu: „Tam jdi a toto udělej“. Karty hovoří v symbolech, kterým můžeme, ale také nemusíme porozumět.

Porozumět může jenom zkušený a vnímavý člověk

Jak tedy nejlépe porozumět karetním věštbám? Právě proto, že věštby nejsou konkrétní, umí v kartách číst jenom zkušený člověk. Tarotové karty mohou svá poselství podat mnoha různými způsoby a nikde není řečeno, že jeden jediný z nich je ten správný. Existuje skutečně ohromné množství způsobů výkladů a každý může nalézt ten, který bude nejlépe vyhovovat jeho účelu. Rozhoduje obvykle pozice a také pořadí karet. Člověk, který z karet věští, se musí otevřít obrazům, nechat je plynout, vnímat informace a pocity. Pokud není otevřený, pak se sice dívá, ale ve skutečnosti nevidí. Jakmile ale vidí, vnímá souvislosti symbolů, může jejich významy zprostředkovávat dále svým klientů.

Obrázky vytahují naše skryté pocity

Platí, že obrázek a dojem z něj často řekne mnohem více než stovky nebo dokonce tisíce slov. Symboly o nás říkají mnohé, s některými jsme se již setkali, máme je uloženy ve svém podvědomí. Právě s podvědomím karty hodně pracují. Dá se říci, že karty určitým způsobem tvoří jakýsi most vznikající mezi naší vědomou existencí a podvědomím, které si pracuje samo a po svém. Karty mohou svými obrázky odhalit mnohé z dějů, které probíhají v našem nevědomí. To si ukládá naše zážitky, je vlastně databankou naší minulosti. Je naším spojením s vesmírem, ukrývá naše netušené možnosti, ale i slabé stránky. Proto o nás výklad karet hodně vypovídá. Vytahuje na povrch labyrint našich myšlenek a pocitů, o kterých nemáme ani tušení.

Přečíst  Proč církev neměla ráda tarotové karty?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..