Vanilka IV. díl: Léčivé účinky

By | 09.08.2020

Vanilková Coca Cola]Vanilka je známá pro své antimykotické vlastnosti. Pomáhá tedy k léčení různých plísní a houbových onemocnění. Zároveň je vanilka výborným pomocníkem při zánětlivých onemocněních.

Často se tak používá k léčení kožních onemocnění, jako jsou ekzémy a různé dermatitidy.

Používá se i jako žaludeční tonikum, zabírá proti břišnímu tyfu, kašli a pomáhá při problémech s močením a při záchvatech.

Vanilka vás pomůže správně stimulovat ve chvílích vyčerpání a pomáhá i na určité typy demence. Je vhodná při slabostech a hypochondrii.


Často se tak užívá nejen v alternativní medicíně, ale také v aromaterapii. Například taková vanilková zmrzlina se doporučuje v těhotenství nastávajícím maminkám a to proto, že vanilka v období ranních nevolností, by měla tyto problémy zmírnit. Často je tak vanilka mnohem účinnější, než některé léky.

V aromaterapii se vanilka užívá zejména pro zlepšení stavu deprese a ke zklidnění nervového systému. Působí dobře proti úzkostem, nervozitě a napětí. Je vhodná při podráždění, nespavosti a v období nechutenství. Také se užívá jako afrodiziakum ke zpestření partnerského života.

Vanilka má velké využití i v kosmetice. Přidává se do různých krémů, tělového mléka, olejíčků a tělových sprejů. Vanilku obsahují i šampony a různá líčidla. Také se z ní dělají sůl a pěna do koupele.

Vanilka se přidává také do některých dekorací, jako jsou svíčky. Velké zastoupení má samozřejmě v kuchyni. Nejčastěji se přidává do pudinků, nápojů, cukroví, buchet a pečiva. Užívat se ale také dá k masu.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Silvestrovský punč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..