Vanilka III. díl: Svůdné afrodiziakum

By | 18.12.2020

Afrodiziakum]O vanilce, jejím původu a způsobu úpravy jsme toho napsali už dost, teď je na čase uvést důvody, proč by vanilka neměla ve vaší kuchyni a kosmetice chybět.

Už v dávných dobách se k léčbě různých neduhů začala používat vanilka. Ta se používala při nervových poruchách, depresích, horečkách a ke zlepšení celkového trávení. Vanilkovník se používal i k léčbě chudokrevnosti. Také afrodiziakální účinky vanilky nejsou tajemstvím.

Příjemná vůně vanilky totiž úzce souvisí s lidskými feromony a zvyšuje erotickou přitažlivost. Proto se vanilka hojně užívá jako afrodiziakum. Způsobuje totiž dráždění genitálního systému a zvyšuje sexuální apetit. Používá se tedy ke stimulaci libida, dá se říct, že má podobné účinky jako čokoláda.


Vůně vanilky způsobuje pohodu, vzrušení a působí na nervový systém. Dochází také ke zvýšení vitality mozku. Vanilka způsobuje, že je člověk vyrovnaný a veselý a také stimuluje činnost různých svalů v lidském těle. Vanilka se může podávat jako odvar nebo tinktura.

Pokud toužíte po tinktuře, je velmi jednoduché udělat si ji doma. Potřebujete k tomu pouze semínka ze dvou lusků a 1 dl 60% lihu. Vanilkové lusky se následně zalijí lihem. Teď potřebuje tinktura uležet a to zhruba 14 dní na teplém místě s každodenním protřepáváním. Po dvou týdnech se musí směs přecedit. Tinktura z vanilky se užívá dvakrát denně a to pomocí patnácti kapek. Užívat ji můžete až čtyři týdny. Vyhýbejte se ale jejímu nadměrnému užívání. Vanilka totiž způsobuje nadměrně citlivou mysl. Proto ji užívejte především s mírou.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Pupalka dvouletá: Olej, který léčí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..