Vanilka a její povzbuzující účinky

Napsala | 02.09.2015

Vanilka]Vanilka nejen krásně voní a chutná, ale také zlepšuje kognitivní výkonnost a vnímání našich smyslů. Používá se po staletí jako antioxidant a látka, která podporuje kognitivní funkce mozku. Vanilka obsahuje vaniloidy a snižuje záněty a zlepšuje duševní výkonnost.

Vanilka je výborná na zklidnění žaludku, snížení bolesti z hladu a zmírnění stresu. Dříve se užívala ke snížení bolesti kloubů a ke zlepšení trávení. I dnes se užívá ke snížení ranní nevolnosti u těhotných žen. Vanilka dokáže léčit i mužskou impotenci.


Látky, které vanilka obsahuje, jsou protizánětlivé látky a mnoho z nich naleznete v potravinách jako je zázvor, kajenský pepř, bobkový list, nové koření a hřebíček.

Při pravidelné konzumaci správného druhu vanilky si brzy všimnete zlepšení koncentrace i schopnosti zvládat stres.

Některé lusky vanilky vám mohou dodat energii a některé naopak ubrat. Jak je to ale možné? Je to způsobeno plísňovými toxiny, které jsou hlavním problémem v sušených vanilkových luskách. Proto je vhodné hlídat zdroj vanilky, který používáme.

Protizánětlivé sloučeniny ve vanilce se při velkém teple ničí. Vanilka chutná výborně se vším. Zkuste ji s dezerty nebo si udělejte doma vlastní vanilkový cukr. Do dózy s cukrem dejte lusky vanilky, které v dóze jemně rozmělněte.

Většina vanilkových cukrů, vůní a chutí nemá s pravou vanilkou nic společného. Jde o synteticky vyráběnou příchuť a vůni. Proto je třeba pečlivě vybírat zdroj.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.