Taroty – jak je správně používat?

By | 14.08.2020

Chcete vědět, co vás čeká a nemine v životě? Jaká životní úskalí se mohou ve vašem životě objevit? Je jich spousta, často se proto uchylujete k různým věštkyním, horoskopům a podobně. Sáhněte po tarotech, ty jsou totiž jednou z nejtajemnějších věštících metod. Původ je obestřen tajemstvím a není dodnes úplně jasné, na jakém principu a způsobu fungují.

Moudré taroty

Tarot je v podstatě soubor znalostí a moudrostí, které jsou znázorňovány pomocí obrazů a symbolů. Karta, po které sáhnete, umí odrazit vaši vnitřní podobu i situaci, ve které aktuálně jste. Někdy to může korespondovat s tím, co již o sobě víte, ale někdy vás to umí velmi překvapit. Kolik karet tvoří tarot? Jak vlastně funguje?

Jak vlastně tarot fugnuje?

Tarot tvoří celkem sedmdesát osm karet, které jsou dále rozděleny na Velkou arkánu a Malou arkánu. Ta Velká arkána nabízí dvaadvacet karet a na ní najdete různé fáze života a jeho vývoje. Malá arkána, toto slovo označuje šestapadesát karet, které napomáhají rozšířit motivy Velkých arkán. Ukazují na události, které se mohou týkat budoucnosti. Co jednotlivé karty říkají?

Význam karet

Velká arkána má v podstatě jedenadvacet karet plus jednu, která není očíslovaná. Jde o kartu Blázna. O těchto kartách nemůžeme říci, že jsou dobré nebo špatné. Karty symbolizují vesmírný prostor vnější a vnitřní. Vesmír tak není jen dobrý nebo špatný. Každý člověk u jednotlivých karet posuzuje věci podle vlastního měřítka. To, co jeden označí za dobré a správné, označí jiný za problémové nebo dokonce i špatné. Někdo bere nemoc jako špatnou, protože to narušuje běžný chod a jsou s ní jen starosti. Někdo zase vnímá nemoc jako signál těla, že je něco špatně, že vybočil z rovnováhy a je nutno se zase vrátit „do správných kolejí“.

Přečíst  Jak funguje výklad karet?
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..