Tarot a jeho původ zahaluje rouška tajemství

By | 09.02.2020

Jak vlastně charakterizovat tarotové karty? Jde to velice obtížně, žádná jednoduše uchopitelná definice pro ně neexistuje. Jisté je, že obsahují řadu tajemných symbolů. Pokud jim alespoň trochu porozumíme, můžeme lehce nahlédnout pod roušku své budoucnosti a ponořit se do svého nitra. Záleží samozřejmě na vykladači tarotu i na jeho klientovi, jak se dokáží na sebe nacítit, naladit se na stejnou vlnu. Potom může výklad dostat nečekaně silný obsah.

I církev už vše hodnotí smířlivěji

V minulosti se hlavně kvůli silnému vlivu katolické církve tarotové karty často považovaly za ďáblovo dílo. Navzdory tomu se ale po Evropě šířily a dosahovaly skutečně velké popularity. Dnes už naštěstí podobné názory neslýcháme. I mnozí církevní hodnostáři už mnohé otázky hodnotí smířlivěji, s větším pochopením a nesnaží se soudit věci, k jejichž podstatě ještě nepronikli. Nehrozí tedy už žádné hony na čarodějnice kvůli tomu, že se někdo zabývá věcmi, které se nedají spoutat přísnými vědeckými poučkami. Karty a jejich obrázky patří mezi ně.

Tajemství stále přetrvává

Je pravdou, že s přesným původem tarotu si historikové dodnes trochu nevědí rady a tápou. Snaží se ho hledat například v samotném slově tarot. Někdo se tak dostává ke staroegyptskému slovu Ta-rosh, značícímu královskou cestu. Jiní si myslí, že jde o zkomoleninu jména Thoth, označujícího starověkého boha moudrosti a magie. Legendou potom je, že tarot vznikl v iniciačních klášterech a jeho karty zpodobňují symboly ze svatyní. Ovšem jiné názory zase vidí ve slově anagram latinského rota, tedy kola, což odkazuje ke koloběhu života. Nikdo nemůže dát ruku do ohně za to, že právě ten jeho popisu původu je tím jediným správným a platným. A přesně takový je i tarot sám. Nedá vám žádný přesný příkaz jak žít, co dělat nebo naopak nedělat. Je na vás, co si z jeho symbolů odvodíte a vyberete.

Přečíst  Tajemství podle horoskopu – jaké je to vaše? 1
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..