Strom jako symbol života

Napsala | 13.03.2014

Strom]Snad není pochyb o to, že stroj je jistým symbolem všech našich životů a díky právě stromu si člověk uvědomuje jak velká je jeho rodina, jak se postupem času rozvětvuje a jakým způsobem se rozrůstá i jeho příbuzenstvo. Vždyť už i děti ve školce, nebo v první třídě na základní škole dělají dělají pro paní učitelku a následně i pro rodiče stroj života, kam doplňují všechny možné babičky, dědečky a další příslušníky vaši rodiny.

Strom je symbol života a hlavě síly. Vždyť stroj sám o sobě roste do své krásy několik desítek let. Desetiletí se rozvětvuje, zjišťuje svoje možnosti a celý se přetváří přesně podle toho, jak se jemu samotnému chce.

Strom je tedy jako člověk – neustále se vyvíjí, rozvijí svoje myšlenky, schopnosti a umění pochopit do detailu toho druhého. Vždyť pochopení je jedno ze základních věcí, které mezi lidmi je a díky čemuž se lidé mohou dorozumět a díky čemuž mezi sebou různé národnosti navazují kontakty.

Symbol života je tedy neodlučitelně strom, který se každému vtiskl do paměti jako právě ten symbol síly, energie, poznání a dalších věcí, které ve vás zanechávají jistou dávku energie a pochopení, což je pro člověka to nejdůležitější.

Nicméně strom roste do své krásy několik desítek let, přičemž lidé bohužel žijí v průměru 80-90 let a jak jistě všichni víte, během této poměrně krátké doby musejí stihnout hodně, ale opravdu hodně věcí.

Strom je jako symbol života braný hned z několika jasných důvodů, které jsme si hned v samotném začátku detailně popisovali. Symbolů života je hodně a každý z vás může mít svůj osobní symbol života, který ho životem provází, nicméně jako všeobecný symbol je brát právě strom.

Máte někdo například ve svém okolí oblíbený strom? Mnoho lidí ho má a když je jim náladově a pocitově pod psa, jsou se právě k tomu stromu vypovídat a načerpat nové síly.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.