Střídavou sprchou ke zdraví

Napsala | 30.11.2016

Žena ve sprše]Střídavé polévání se teplou a chladnou vodou dokáže organismus posílit. Stačí se takto sprchovat pět nebo deset minut a hned se vaše tělo bude cítit lépe. Účinky na zdraví jsou u této metody obrovské. Tato metoda sprchování neutralizuje volné radikály a viry, zpomaluje proces stárnutí a dokáže posílit krevní oběh.

A přitom je to tak obyčejná a jednoduchá věc. Pokud tuto střídavou sprchu zavedete do svého každodenního života, časem na sobě můžete začít pozorovat různé změny.

Ten, kdo nemá rád chlad a zimu se nemusí obávat. Sprchu začínáme vždy teplou vodou a až se tělo důkladně prohřeje, přistupujeme k přechodu na studenou a opět na teplou. Musíme však dodržovat jedno pravidlo, nesmí nám být v žádném případě při sprše zima. To by bylo špatně.


Několik minut se tedy sprchujeme teplou vodou, poté půl minuty méně studenou a celý postup ještě minimálně třikrát zopakujeme. Po sprchování se osušíme hrubým ručníkem.

Po takovéto sprše se budete cítit skvěle. Nastartujete znovu svůj organismus a pomůžete mu se očistit a ozdravit.

Teplá voda nejdříve krevní cévy roztáhne a chladná je zase stáhne. Díky tomu krev intenzivně cirkuluje a rozproudí se v místech, kde jinak stagnuje. A tak se zlepšuje prokrvení celého těla. Ničí se viry a zlepšuje se celková látková výměna. Také tímto posilujete nervový systém a všechny vnitřní orgány a kůži. Trénuje se tím i činnost srdce a zvyšuje se počet červených krvinek v krvi.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.