Stravování podle fáze Měsíce

Napsala | 10.04.2016

Fáze Měsíce]Fáze Měsíce jsou proměnlivé stejně jako my sami. A možná bychom se divili, nakolik nás Měsíc ovlivňuje. Je známo, že Měsíc způsobuje příliv a odliv v moři a je tak dokonce možné, že způsobuje i příliv a odliv v nás samotných.

Každý, když se podívá na noční oblohu, pozná, v jaké fázi se Měsíc zrovna nachází. Pokud nám připomíná písmeno D, znamená to, že Měsíc dorůstá a pokud zase připomíná písmeno C, znamená to, že Měsíc couvá. Novoluní je fáze měsíce, kdy se Měsíc nachází mezi Sluncem a Zemí, a proto ho nevidíme. V tento okamžik je totiž Měsíc v největší vzdálenosti od Země. V kalendáři je novoluní značeno jako černý vybarvený kruh. Úplněk je fází měsíce, kdy se nám zjeví ve své plné kráse.


Celkem má Měsíc čtyři fáze a těmi jsou novoluní, dorůstající Měsíc, úplněk a couvající Měsíc.

Právě novoluní je obdobím, kdy náš organismus spaluje nejlépe. Pokud pomůžeme očistě těla, snadno shodíme až celý kilogram. Je to také ideální začátek pro zahájení rozumné diety. Jak však tento proces správně nastartovat? Důležité je dostatečně pít. Už ze samotného názvu vyplývá, že se jedná o něco nového. Doba novu, jak se jí také říká, je ideální na vyčištění od všeho, co brání našemu růstu i růstu našich možností. Výborným prostředkem na očistu těla je popíjení horké vody po doušcích. Voda by měla být si deset minut převařovaná.

Při dorůstajícím Měsíci nedorůstá jen on, ale také my. Naše tělo se v této době snaží udělat pro svůj růst maximum a tak ukládá všechny přijaté látky do tuků a buduje objem.

V době dorůstajícího Měsíce bychom si měli pečlivěji hlídat příjem kalorií a sledovat i složení stravy.

V tomto období organismus snadněji přijímá důležité minerální látky a vitamíny. Pokud tedy chcete doplňky stravy, sáhněte po nich právě v těchto dnech.

Cílit na určité orgány i neduhy pak můžeme ještě podle toho, ve kterém znamení zvěrokruhu se Luna právě nachází.

Při dorůstajícím Měsíci se vyhněte sladkostem. Ty si užívejte v době, kdy Měsíc couvá.

Čím blíže je Měsíc úplňku, tím více ukládací fáze sílí a vrcholí den před úplňkem a během úplňku. Údajně se v tomto období může zhodnotit příjem potravy až dvojnásobně.

Měsíc v úplňku bývá magický. Má silnou energii a můžeme pociťovat větší únavu, nervozitu, nebo mít problémy se spánkem a to zejména, pokud Měsíční svit zasahuje do ložnice. Zvířata bývají také při úplňku neklidná. V období úplňku se doporučuje držet půst, který by měl začít zhruba dvanáct hodin před úplňkem.

Při couvajícím Měsíci je nejsnazší hubnutí. Příroda sama tomu také dost pomáhá. Pokud nechcete zhubnout, jen se udržovat, můžete si v těchto dnech dovolit drobná zhřešení. Při couvajícím Měsíci se z těla vylučují toxické látky a je proto vhodné užívat různé čajové čistící směsi. Energie z jídla se tolik neukládá a naopak se účinně spaluje.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.