Síla modlitby: Modlitba jako kouzlo

Napsala | 11.11.2014

Modlitba]Kvantová fyzika nám dnes ukazuje, že nežijeme v izolovaném vesmíru, ale že jsme ve skutečnosti navzájem propojeni na velmi jemných a subtilních úrovních a to s každou částicí světa, ale také se vším, co kdy existovalo a co teprve bude existovat.

Jenže v našem běžném lidském životě zažíváme často bezmoc, smutek a jsme dennodenně konfrontováni s omezením vlastního těla a s limity lineárního myšlení. Z pozice oddělenosti vnímáme svět kolem nás jako nepřátelský, těžký, tvrdý a někdy také jako zkažený. Modlitba může být nástrojem, jak rozšířit své vědomí a začít vnímat pozitivní věci kolem sebe. Může se jednat i o zázraky, které si přejeme, o víru a přesto nemusíme věřit v Boha. Modlitba se vyskytuje ve všech světových náboženstvích, i v buddhismu a hinduismu. Modlitba může být také prostředek, ke kterému se občas každý schýlí, když je mu nejhůř. Člověk začne doufat, věřit a často si tak může svá lepší očekávání i přivolat.


Slavný americký spisovatel Gregg Braden se v buddhistickém klášteře zeptal mnicha, co dělá u modlení a co se s ním děje uvnitř, když se modlí. On mu odpověděl, že to co vidí, že dělají, dělají proto, aby v těle vytvořili pocit. A pocit je tou modlitbou. Braden nadále vysvětluje, že v modlitbě nejde ani tak o slova, jako právě o pocit, který v nás modlitby vytvářejí.

Zákon přitažlivosti

Nejrychlejší cestou k tomu, aby se naše modlitby splnily, je už teď být v souladu s výsledným pocitem radosti, který budeme cítit, až se naše modlitba zhmotní. Jedná se také o zákon přitažlivosti, který říká, že vnější okolnosti našeho života odráží stav našich emocí.

Pokud například toužíte být zdraví, stačí se obklopit svým zdravím a prožívat to, že jste zdraví. Nezapomeňte za to také poděkovat. Vaše touha po zdraví nesmí vycházet z vašeho ega, nesmí být plná netrpělivosti, pochybností a nesmí vnitřně záviset na výsledku.

My všichni máme v sobě rezervy léčivé energie, aniž bychom o tom věděli, které modlitba dokáže aktivovat. Řadě lidských úspěchů předcházelo mnoho modliteb a meditací. Lidé se museli často soustředit sami na sebe a zaplavit se světlem, tichem a mírem.

Takovou novodobou modlitbou, která už je i esoterické společnosti veřejně známá je havajská technika Ho´oponopono. Ta spočívá v opakování vět, jako je: miluji tě, děkuji, omlouvám se, prosím, odpusť mi. Pokud tuto modlitbu děláte opravdově, opravdově ji tedy prožíváte, bývá mimořádně efektivní. Existují také klasické křesťanské modlitby, ale také modlitby buddhistické a další z jiných náboženství. Člověk si může jen vybrat, která mu nejvíce sedí anebo si může vytvořit svou vlastní skutečnou modlitbu, do které bude dávat svou energii. Důležité však je také opakování modlitby. Může se z toho stát i rituál. Záleží na každém, jak tuto činnost pojme.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.