Rakytník: Zkuste zázračný olej

By | 04.04.2020

Rakytník řešetlákový]Olej z rakytníku je velmi zdravý a vyrobit si ho doma můžete i vy. Už naši dávní předkové tento olej znali a jeho účinků hojně využívali. V Řecku ho ženy užívaly jako kondicionér, výborně totiž regeneruje vlasy. Ve středověku přišli lidé na to, že rakytník je výborný pomocník při problémech se žaludkem, játry, či s klouby.

I vědci se tedy pustili do bádání o rakytníku a skutečně přišli na to, že rakytník je velice zdravý a tak všechny tehdejší pozitivní zkušenosti s rakytníkem jen potvrdili.

Olej z rakytníku se dá užívat vnitřně i vně, na pokožku působí hojivě. Vnitřně pomáhá na trávicí trakt. Rakytník má i protizánětlivé účinky a napomáhá při žaludečních vředech. Funguje i na bradavice, opary, či plísně. Ženám napomáhá od menstruačních problémů. Olej napomáhá zničit bakterie, posílit imunitní systém, napomáhá od hemeroidů, hojí popáleniny i omrzliny a redukuje riziko ozáření, má totiž schopnost absorbovat UV záření.

Výroba je jednoduchá. Rakytník stačí usušit a suché plody poté rozdrtit a zalít slunečnicovým či olivovým olejem. Plody musí být v oleji zcela ponořené, pro vnitřní užití je lepší užít olej olivový. Poté nechte směs stát v uzavřené nádobě až čtyři týdny na teplém místě. Směs by se měla protřepat každý den a po měsíci scedit. Olej by se měl skladovat v tmavé láhvi a na místě chladném. Pro vnitřní užití je vhodné užívat 3x denně jednu čajovou lžičku oleje.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Inkové II. díl: Zánik Incké říše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..