Pracovní kolektiv – jak je to se živly? 2

By | 04.04.2020

Přemýšlíte nad tím, jaký máte pracovní tým lidí? Nastupujete do nového zaměstnání, na novou pozici? Vedete svůj vlastní tým a potřebujete, aby vše klapalo a šlapalo jako hodinky? Můžou pomoci i živly. Popřípadě pracujete v týmu a chcete, aby byl efektivní a správný? Pak zkuste myslet na živly a také na to, co může nabídnout.

Zaměstnanci podle znamení?

Asi se vám to zdá postavené na hlavu, ale existují takoví personalisté, kteří kromě vzdělání a praxe zohledňují také to, kdy se kandidáti narodili. Efektivita a komunikace, to jsou klíčové prvky pro úspěch. Někdo je má vrozené, někdo je neprůbojný. Sestavujete-li si svůj pracovní tým nebo kolektiv, možná není na škodu vědět pár věcí o živlech a o tom, jak vám mohou pomoci. Jsou celkem čtyři – oheň, voda, vzduch a země.

Vzduch – lidé přátelští a týmoví hráči

Lidé v tomto živlu jsou aktivní, chvíli neposedí. Mají rádi nové výzvy, jsou zvídaví a přirozeně se zajímají o vše, co se okolo děje. Umí vytvářet příjemné a přátelské pracoviště, rádi se přátelí s lidmi okolo, rádi předávají dál své zkušenosti. Mají rádi firemní akce, porady, školení, teambuildingy, večírky, prostě se rádi druží a o ostatních sbírají informace. Velmi dobře vychází s ohnivými lidmi, umí si poradit i s vodním živlem. Ve společné práci je podle nich síla.

Země – lidé s řádem a pečlivostí

Pravděpodobně půjde o velmi stabilní spolupracovníky, kteří bývají ve své práci pečliví, analytičtí, milují pořádek, vše na svém místě, předem dané postupy, procesy a metody. Rozvrh nebo směrnice, kterými se musí řídit? To přímo milují. Nejsou jim cizí grafy nebo tabulky, korporace je pro ně ideálním místem. Myslí především na pořádek. Mají sklony k velkému puntičkářství a pedantismu, občas sklouznou do stereotypu.

Přečíst  Povolání podle znamení – které je pro vás to pravé? 4
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..