Pracovní kolektiv – jak je to se živly? 1

By | 19.07.2020

Přemýšlíte nad tím, jaký máte pracovní tým lidí? Nastupujete do nového zaměstnání, na novou pozici? Vedete svůj vlastní tým a potřebujete, aby vše klapalo a šlapalo jako hodinky? Můžou pomoci i živly. Popřípadě pracujete v týmu a chcete, aby byl efektivní a správný? Pak zkuste myslet na živly a také na to, co může nabídnout.

Zaměstnanci podle znamení?

Asi se vám to zdá postavené na hlavu, ale existují takoví personalisté, kteří kromě vzdělání a praxe zohledňují také to, kdy se kandidáti narodili. Efektivita a komunikace, to jsou klíčové prvky pro úspěch. Někdo je má vrozené, někdo je neprůbojný. Sestavujete-li si svůj pracovní tým nebo kolektiv, možná není na škodu vědět pár věcí o živlech a o tom, jak vám mohou pomoci. Jsou celkem čtyři – oheň, voda, vzduch a země.

Oheň – lidé sršící nápady a vizemi

Lidé pod vlivem ohně jsou draví, ničeho se nebojí. Bývají kreativní, mají svérázný přístup. Přináší nové pohledy na věc, vize, myšlenky a jsou velmi výkonnými pracovníky, kteří umějí zadat pokyn a lidé poslouchají, umí rozhýbat své okolí. Pozor však, aby nepřekročili únosnou míru, následně mají tendenci všemu velet, přehlížet ostatní, jejich názory a nápady a jen kritizovat. Nejsou úplně empatičtí jedinci. Bývají direktivní, lidé v tomto živlu mají blízko k managementu, vysoko postaveným pozicím.

Voda – lidé klidní a diplomatičtí

Podobně jako voda plyne v určitém rytmu i tito lidé jsou zvyklí na svůj rytmus, který rádi dodržují. Jsou stabilními, přemýšlivými a spolehlivými pracovníky, kteří se vyznají ve svém povolání, svou práci velmi dobře ovládají. Nepracují obvykle déle, než je jejich pracovní doba, nakloněni přesčasům nejsou a jsou splachovací, takže si nějakou tu výtku moc k srdci neberou. Své zdraví a osobní život neobětují práci, chtějí mít také svou volnost. Jsou diplomaté, vyhýbají se, možná až příliš urputně, konfliktům.

Přečíst  Vztahy na dálku – tato znamení raději vynechejte!
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..