Obrazy plné energie

Napsala | 25.06.2012

Barvy nesou energii

Krásné barvy]Pokud zařizujete dům či byt a hledáte vhodné doplňky i ve formě obrazů, zkuste zapřemýšlet i nad něčím víc než jen obrazem. Zkuste si pořídit tzv. energetický obraz, který bude na danou místnost působit svými schopnostmi.

Volba správného obrazu je náročná věc a někdy je to na dlouhý čas jediná činnost, které se plně věnujete. Narazit na ten jediný a vhodný obraz do vaší domácnosti je někdy skutečný oříšek. Při výběru je důležité vybírat nejen podle motivů, ale také podle energie, kterou na vás obraz působí.

Obrazy, které jsou ručně malované, vždy vyluzují energii toho, kdo ho maluje. Proto je i důležité aby byl daný umělec v duševní pohodě.

Často se totiž v obrazu odrazí i nálada malujícího umělce a také psychické stavy. Pokud malíř trpí depresí či nějakou nepohodou, může se z toho vymalovat a uvolnit tak napětí a tuto energii, ale také navíc tuto duševní nepohodu mohou díky svému obrazu šířit dál, ač třeba nechtějí. Z obrazu, na kterém ulpěla špatná nálada, deprese nebo úzkost, vyzařuje negativní energie, která může spoustu lidí odpuzovat od jeho koupě. Na druhou stranu existují lidé, kteří se v těchto pocitech vyžívají nebo vyznávají takový smutný depresivní styl života a obraz se jim může zalíbit.

Pokud se do obrazu zabuduje dobrá nálada, radost a veselé barvy, jistě bude takovýto obraz působit jinak než obraz depresivní.

Správná volba barev

Existují však i obrazy které vzniknou zcela náhodou, jde o intuitivní, automatické kresby, které vzniknou naprosto spontánně, například pokud se nudíte a začnete si něco malovat. Právě obrazce, které malujete v těchto chvílích, o nás nejvíce vypovídají.

Také malování v meditaci existuje. V takovýchto vyrovnaných chvílích vznikají hlavně obrazy milé, harmonické a příjemné. V meditaci se lidé dostávají do alfa stavu, to je stav těsně před usnutím. Tento stav může být i léčivý a tak mohou vznikat léčivá díla.

To, že obrazy mohou léčit je známo už pradávna. Vždyť se můžete podívat i na mandaly a jiné symboly či obrazy, které se malovaly vládcům, aby jim dělaly radost a přinášely harmonii. Energii v sobě nesou i samotné barvy. Zelená uklidňuje, žlutá pomáhá paměti a komunikaci, červená nabudí a aktivuje. Pokud si někdo například našel oblibu v barvách šedivé, hnědé či černé, nevědomky se tak může uzavírat nejen před světem, ale také před správným tokem energie, která v dotyčném musí proudit.

Pokud chcete navodit příjemnou atmosféru, vyhledávejte žlutou, oranžovou, modrou, nebo zelenou. Barvy musí být jasné a svěží a zároveň pozitivní. Proto i tyto obrazy, které v sobě nesou různé barevné kombinace, vytvářejí atmosféru, která obraz i místo, kde by měl být, vytvářejí. I správná volba barevného obrazu může oživit domácnost a kouty, pracovny, či ložnice. Záleží však na tom, jak se vy samotní cítíte, když se na daný obraz díváte. Poté mohou tyto obrazy rozzářit váš domov.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.