Naděje

Napsala | 10.02.2011
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Opička]Naděje je člověkem očekávanou změnou děje ve zdánlivě neznámé nebo neřešitelné situaci. Naděje vytváří v člověku víru v pozitivní (někdy i negativní) výsledek budoucích událostí. Tedy jde o určité spoléhání se na budoucnost, jejíž výsledek je pro člověka důležitý. Na základě této naděje lze překonat mnohá úskalí lidského života. Prolíná se lidskou minulostí, vytváří přítomnost a plodí alternativu budoucnosti.

Naděje má většinou pozitivní podtext, zahrnuje např. naději na zlepšení zdravotního stavu, zlepšení osobní situace a vůbec veškerou naději v pozitivní obraty. Je to jakási krásná malá víla v našem vědomí, která nás jemně nabádá k životu ve chvílích, kdy už nám docházejí síly. Bez ní by jsme padali na pusu, jak živá jablka ze stromu života.

V pozitivním světě má naděje své pevné místo. Naděje v lepší život, toť styčný bod duchovního smýšlení. Připomeňme si, že naděje je prakticky hnacím motorem ve veškerých krizových situacích. Naděje plodí v lidských myslích Víru a Očekávání.

Hodnotu tohoto slova lze těžko vyjádřit, protože při jeho prociťování a vyslovování citově prožíváme naději ve splnění mnoha našich přání.

A jak to v životě lidském bývá, máme tu i naději negativní, kdy si například zloděj v sobě živí naději v nepolapitelnost. Idea je to falešná, protože v tomto případě jde spíše o naivní víru.

Jestliže správně pochopíte význam onoho krásného slova a budete na jeho pozitivním rozvíjení pracovat, dáte sobě to nejpotřebnější – dáte naději možnost, aby přešla v pevnou víru a krásné očekávání.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Jeden měsíc bez masa?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..